Wpis z mikrobloga

Z okazji zbliżającego się nowego dodatku i w trosce o kompatybilność obecnych sejwów postanowiłem dokończyć grę Indianami. Planem było zdobycie głównych stolic europejskich jednak szybko okazało się, że po prostu nie dam rady sam nakopać Francuzom (W SOJUSZU Z OTTOMANAMI I ROSJĄ ( ) ) więc zmieniłem strategię.

Postanowiłem zostać cesarzem - w związku z czym szybko zwasalizowałem 4 elektorów i rozpocząłem zbijanie w dół RT by flipnąć znowu na monarchię. Dobrze, że w połowie coś mnie ruszyło by sprawdzić czy wszystko przejdzie jak myślę.

I PROSTO W MORDĘ dostałem patchnotem, że zjechanie do 0 z Tradycją nie powoduje już przejście na monarchię tylko na nową formę republiki. fuck ;
;

No nic, została mi już tylko
gra dla gry_. I wtedy zrodziła się możliwość zjechania Francji. Wywołałem jakąś drobną wojenkę w którą wciągnąłem swoich sojuszników. Podczas jej trwania zwasalizowałem Palentynat - który był właśnie w stanie wojny z Francją (bez jej sojuszników :D ). Generalnie udało się troszeczkę osłabić Francję szybkim wjazdem i oddaniem paru corów.

Następna okazja powstała dosłownie parę lat przed końcem gry - do grona moich sojuszników doszła Rosja. Konflikt z Ottomanami. Ja zająłem się Francją, oni Turasami. Na rok przed końcem sytuacja wyglądała tak (screen w komentarzu) - pół roku później Francja podpisała biały pokój a my zostaliśmy w wojnie z Ottomanami.


#europauniversalis #eu4 #europauniversalis4
Pobierz Vinniczek - Z okazji zbliżającego się nowego dodatku i w trosce o kompatybilność obec...
źródło: comment_TyaTQCqGs6HsTYOzgBIrukb0Im8VXF08.jpg
  • 16
@Vinniczek: Jakie wybierałeś idee? Ja obecnie gram Aztekami. Pierwsza oczywiście eksploracja, niestety nie zdążyłem skolonizować całego wybrzeża przed Europejczykami, ale powoli do przodu. Właśnie rozpocząłem westernizację. Jaką ideę wybrać następną?
że po prostu nie dam rady sam nakopać Francuzom (W SOJUSZU Z OTTOMANAMI I ROSJĄ (_ ) ) więc zmieniłem strategię.


Nie wiedziałem, że Francuzi to chłopcy do bicia. Przy każdej rozgrywce, to właśnie Francja miała najlepsze jak nie prawie najlepsze jednostki. Ale co ja tam wiem..
@Spikasny:

Cztery pierwsze

expansion*ideas=7


defensive*ideas=7


exploration*ideas=7


religious*ideas=7

Religijna must have bo chcesz jak najszybciej przejść przez westernizację a dodatkowe bunty nie pomagają.

@NathanielD:

A gdzie napisałem coś innego?
@Vinniczek: Napisałeś tak, jakby Turasy i Rosja byłyby takimi potęgami militarnymi, że aż nie możesz uwierzyć, że nie dali sobie rady z Francją. A fakt jest taki, że Turcja i Rosja kierowane przez cpu ma mięso armatnie, a nie wojsko.