Wpis z mikrobloga

@KavertVoor: to przecież nawet nie jest wykres, poza tym bezrobocie to najmniej ważny element tych danych

@zielonydaniel: oczywiście, że Unia nie daje nic za darmo, wszystko to jest w interesie kraju Zachodu, jednak nasze interesy są zbieżne. To jaki kapitał władowano w ten kraj w postaci samej Unii oraz prywatnych inwestycji jest silniejszą gwarancją bezpieczeństwa kraju niż wszelkie sojusze militarne.
@Tremade: interesem kraju zachodu jest to co napisałem, to samo co za I i II wojny światowej

podporządkowanie mniejszych gospodarek wielkim gospodarkom krajów takich jak Niemcy. Limitować produkcję, spalanie co2. "Taki kapitał władowano". Łatwo jest wydać cudze pieniądze, jednym zabiorą, innym dadzą. Nigdy nic za darmo. Musieli coś dać by ludzie byli zadowoleni i nie zwracali uwagi na lobbing, negatywne aspekty unii, limity, biurokracje. Tak długo jak wisi tabliczka "ze środków
@zielonydaniel: EU jest naturalnym kierunkiem rozwoju cywilizacji europejskiej, tak jak wcześniej było nim formowanie tożsamości narodowej i państw. Z momentem opanowania szybszej formy wymiany informacji ten proces się rozpoczął niezależnie od nas i będzie pomimo trudności się dokonywał. Tego uczy właśnie historia.

Przeciwdziałanie temu procesu można przyrównać do zatrzymywania pędzącego pociągu własnymi rękami, trzeba pójść z prądem i starać się jak najwięcej wyciągnąć w miarę możliwości.

Opowiedz mi więcej o tym
Pobierz Tremade - @zielonydaniel: EU jest naturalnym kierunkiem rozwoju cywilizacji europejsk...
źródło: comment_NSLOXzoQJjXPhZwjRFzbNf6XjjFiGwFf.jpg
@Tremade: Wykres pnie się w górę także w czasach sprzed UE, a oczywistym jest, że im technika bardziej się rozwija, tym wyżej ten pasek będzie leciał. Tylko o ile wyżej mógłby jeszcze polecieć gdyby mu na to pozwolić? Jestem w stanie stworzyć sobie dowolny wykres, a fakty są takie, że pod względem gospodarki dalej jesteśmy zacofani. Polska jest drenowana przez polityków, a będzie drenowana jeszcze bardziej przez inne kraje, tak jak
@tytanos: to też powiedziałem wcześniej
@zielonydaniel: ZSRR było sztucznym i przedwczesnym tworem, gdyż brakowało mu technologii umożliwiającej sprawną komunikację między obywatelami, poza tym w ogóle był wypaczeniem na każdym kroku. Jeśli nie widzisz różnic między ZSRR, a Unią to nie mamy o czym rozmawiać.

Za 300 lat obywatelstwo europejskie będzie czymś równie naturalnym jak polskie teraz.

@dex_ter: lepszy wykres? to łap pokazujący jak to przeganiamy pozaeuropejską Norwegię (która wolna
Pobierz Tremade - @tytanos: to też powiedziałem wcześniej
@zielonydaniel: ZSRR było sztuczny...
źródło: comment_rOzzSyowSGRIKqKPKWdXbeRogFCGbOhQ.jpg