Wpis z mikrobloga

Jesteście patriotami? Bo mnie np z tym krajem nie łączy kompletnie, totalnie nic za wyjątkiem tego iż mówię polskim językiem bo takiego mnie nauczono w dzieciństwie oraz mieszkam tutaj.

Nie wiem jak miałbym czuć się choć w 1% patriotą. Wiem, że patriotyzm jest piekny, ale nie ma totalnie nic co by mnie łączyło czy wiązało z tym krajem po za językiem i faktem, że tu mieszkam.

Ale przecież równie dobrze mógłbym urodzić się Francuzem, mieszkac we Francji i mówić po francusku, albo Anglikiem, albo Rosjaninem, albo Norwegiem etc.
Dlaczego miałbym być akurat polskim patriotom? Bo się tutaj urodziłem? Bo jacyś totalnie niezwiązani ze mną ludzie, z którymi nie mam nic wspólnego 500 lat temu dokonywali jakichś chwalebnych czynów?

#przemyslenia #patrotyzm #polska #oswiadczenie i moze też zainteresuje #emigracja
  • 96
@konky: To jakiś słaby patriotyzm, kiedyś ludzie walczyli za swój kraj, chociaż była ogromna bieda, a za walkę o ojczyznę można było zginać czy skończyć w pierdlu, a dziś nie potrafią nawet przeboleć biedy, chociaż dziś żyje się o wiele lepiej niż kiedyś. Jakie to oddanie ojczyźnie, skoro wolisz rozwijać gospodarkę Niemiec czy Francji, zamiast Polski.
@Annuncjo: Skoro jeśnie nam panujący pod dyktando Niemiec masowo likwidują lub sprzedają kolejne gałezie przemysłu to gdzie mają młodzi ludzie pracować? wystarczy rok złej koniunktury na rynku i zamkną filie w Polsce. Niemcom i Rosjanom nie jest potrzebna silna Polska, tylko Polakom ale ten rząd tego nie chce i jest to sterowne odgórnie. Jeżeli ludziom nie chce się protestować to zostaje wyjazd.
@konky: Jaśnie nam panujący wybrany w demokratycznych wyborach, a jeżeli ktoś naprawdę kocha swoją ojczyznę to jej nie zostawi. A w Polsce na prawdę jeszcze jakoś można żyć.
@konky: Coraz ciężej? Dzisiaj jest o wiele, wiele lepiej niż za komuny czy w 1995 roku (o latach tuż po komunie nie mówię, bo wtedy każdy kto miał pomysł mógł zrobić hajs, dziś jest inaczej). Po prostu na zachodzie żyje się o wiele lepiej niż w Polsce.
@konky: a wiesz, że ten ZUS utrzymuje miliony Polaków, który dla tej ojczyzny bardzo często harowali przez całe życie? Gdy wszyscy wyjadą Polska upadnie, a chyba ktoś kto kocha swój kraj nie życzy mu tego.
@konky: Raczej ten 35 letni emeryt nigdy nie był milicjantem. Po drugie gdyby ktoś kochał ojczyznę to nie wyjeżdżałby, tylko próbował coś zmienić. Zresztą taka głupia rozmowa. Jesteś patriotą? Wyjechałeś na zachód? Jeżeli na dwa pytania odpowiedziałeś tak, to opowiedz mi jak łączysz to z tym, że dzięki takim Ty, Twój ukochany kraj upadnie, bo wydając za granicę powodujecie, że do Polski zbliża się ogromna katastrofa demograficzna, najpewniej największa w historii
@Nevardus: dlaczego kochasz swoją mamę, a nie inną? Przecież to ruletka...
Oczywistą sprawą jest, że w Polsce, Polacy są mniejszością, większość to obywatele tego kraju absolutnie z nim nie związani.
@Nevardus: o ile nienawidzę tego co się dzieje w tym kraju, ludzi, którzy nim rządzą (a raczej roznoszą go w pył i rozkradają), to w razie potrzeby rzuciłbym wszystko i poleciał na front w obronie Ojczyzny. nie wiem dlaczego. ojciec też mnie #!$%@? i go czasem nienawidzę, a życie bym oddał za niego.
Dlaczego miałbym być akurat polskim patriotom? Bo się tutaj urodziłem? Bo jacyś totalnie niezwiązani ze mną ludzie, z którymi nie mam nic wspólnego 500 lat temu dokonywali jakichś chwalebnych czynów?


@Nevardus: Nikt Ci nie każe być patriotą, ale pozwolisz że wyjaśnię Ci kilka rzeczy. Narody to skupiska ludzi których coś łączy, najczęściej zamieszkiwany teren. Wyobraź sobie ludzi pierwotnych którzy znaleźli swoje eldorado i osiedli w konkretnym miejscu bo było im tam