Wpis z mikrobloga

Jesteście patriotami? Bo mnie np z tym krajem nie łączy kompletnie, totalnie nic za wyjątkiem tego iż mówię polskim językiem bo takiego mnie nauczono w dzieciństwie oraz mieszkam tutaj.

Nie wiem jak miałbym czuć się choć w 1% patriotą. Wiem, że patriotyzm jest piekny, ale nie ma totalnie nic co by mnie łączyło czy wiązało z tym krajem po za językiem i faktem, że tu mieszkam.

Ale przecież równie dobrze mógłbym urodzić się Francuzem, mieszkac we Francji i mówić po francusku, albo Anglikiem, albo Rosjaninem, albo Norwegiem etc.
Dlaczego miałbym być akurat polskim patriotom? Bo się tutaj urodziłem? Bo jacyś totalnie niezwiązani ze mną ludzie, z którymi nie mam nic wspólnego 500 lat temu dokonywali jakichś chwalebnych czynów?

#przemyslenia #patrotyzm #polska #oswiadczenie i moze też zainteresuje #emigracja
  • 96
@onkel: Jakbym musiał wybierać to w ogóle bym sie w to nie pakował. Zdezerterowałbym czy coś.

A zanim zaczniesz chrzanić o ochronie bliskich to od razu mówię - Aby chronić bliskich musze być przy nich. A nie, że wyruszę gdzieś na drugi koniec kraju i tam będę walczył i/lub zginę, a tymczasem tutaj przyjdą wrogowie i zrobią krzywdę moim bliskim/zgwałcą kobiety etc.
@Nevardus: Nie po prostu pytalem,czy jezeli bys musiał wybrać w czasie wojny ,byc w polskiej słabej armii czy w mocnej rosyjskiej, co bys wybral.I odpuscmy sobie odpowiedzi :ucieklbym ,zdezerterowal czy przebral za kobiete.Co byś wybral.Kierowal bys sie tym w jakiej armi miałbyś szanse na przezycie ?
@Nevardus: Ale Ty nie możesz pytać kogoś dlaczego miałbyś być patriotą. Wartości patriotyczne wynosi się z domu przede wszystkim. Chociaż ja go wyniosłem ze stadionów pełnych chuliganów :)

Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do
@Nevardus: Bądź patriotą, bo to miejsce w którym się urodziłeś, wychowałeś, z którego pochodzi twoja rodzina i twoje korzenie, z którego pochodzą wszystkie twoje wspomnienia, które jest twoim domem, miejscem pracy, domem twoich przyjaciół i o ile nie wyjedziesz twoich dzieci, to miejsce które ukształtowało cię jako człowieka. Gdybyś urodził się gdzie indziej, twoje życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Byłbyś zupełnie innym człowiekiem, może bogaczem, a może mentem marnującym swe życie na
@Groteskowy:

Bądź patriotą, bo to miejsce w którym się urodziłeś, wychowałeś, z którego pochodzi twoja rodzina i twoje korzenie


Równie dobrze mogłem się urodzić np we Francji czy Anglii. I wtedy pisałbyś dokładnie to samo aby przekonać mnie do Francuskiego czy Angielskiego patriotyzmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z którego pochodzą wszystkie twoje wspomnienia,


Większość moich wspomnień nie ma zbytnio nic z tym, że urodziłem się w Polsce,
@Nevardus:

Nie. Wcale nie. Najważniejsze cechu mojej osobowości mam jakby wrodzone. To raz.

A gówno, bo osobowość człowieka kształtuje się dopiero w procesie dorastania. Wrodzone masz fundamenty, ale "budujesz" się wraz z wiekiem.

Równie dobrze mogłem się urodzić np we Francji czy Anglii. I wtedy pisałbyś dokładnie to samo aby przekonać mnie do Francuskiego czy Angielskiego patriotyzmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, ale ty się urodziłeś właśnie
@Nevardus: Szczerze miałem podobnie jak Ty, dopóki nie wyjechałem na emigracje. I mimo iż dogadywałem się świetnie z irolami/holendrami/szwedami i poznałem sporo fajnych ludzi to gdzieś po paru miesiącach zaczęło się coś tam odzywać. Generalnie u mnie chodzi o to że jest miejsce gdzie mogę się czuć w 100% u siebie i mimo , że jest ono często szambem to "moje" szambo. Zależy mi na tym żeby Polska rozwijała się i