Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wracając z zajęć, #prawo here, naszła mnie taka myśl, że ludzie, którzy tak uwazają, lub piszą: "hur dur po czym poznać studenta prawa? sam ci to powie" i kręcą z tego bekę, to w rzeczywistości mają ból dupy, bo wiedzą, że albo by nie mieli szans się dostać na prawo bo nie są zwyczajnie zbyt ogarnięci, albo jakby się w jakiś sposób dostali to i tak by się nie utrzymali.
więc tak sobie śmieszkują, że hehe co to prawo to nie dla mnie bo nie chce każdemu mówić, a tak naprawdę robią to ze łzami w oczach. nie oszukujcie się, nie każdy może studiować prawo, macie inne robolskie kierunki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dobra koncze ten przydługi wpis i spadam na crossfit, a później jakaś wege szama, polecam ten styl życia.
#niepopularnaopinia #takaprawda #boldupywykopkow
  • 10
  • Odpowiedz
@manior: Prawo to bardzo prosty kierunek. W zasadzie intelektualnie do jego skończenia przygotowuje już podstawowa umiejętność nabywana przez niemowlęta a polegająca na wkładaniu klocków w dziury o odpowiadających im kształtach (prawnicy mądrze nazywają to subsumpcją). Reszta to wkucie przepisów i ich interpretacji. Przedmioty typu filozofie prawa, historie prawa i inne łaciny mają za zadanie stworzyć wrażenie, że chodzi tu o coś więcej, niż stworzenie żywych programów sprawnie wykonujących algorytmy zawarte w
  • Odpowiedz
Chyba na Wykopie ; ) przez 5 lat studiów prawniczych nie zauważyłem tego.


@ripp1337: a u mnie byli tacy, co chodzili w garniturach i z aktówką, serio, sami z nich robiliśmy bekę, rok niżej też znam takiego co chodzi.
  • Odpowiedz
@noitego: Popracuj miesiąc w zawodzie i przekonasz się jak bardzo wszystko spłyciłeś do swojej teorii. Prostym zawodem prawniczym jeśli chodzi o prawo to jest Komornik, który musi się wykuć jednego rozdziału KPC. W pracy prawnika przydatne są nie tylko przepisy, ale ogólnopojęta inteligencja. Często sprawy wygrywa się/przegrywa jednym dobrym/złym posunięciem lub błędem. Nie mówiąc już o tym, że konstruując umowy czy doradzając klientom musisz brać o wiele więcej rzeczy pod uwagę
  • Odpowiedz