Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam takie pytanie techniczne. Chodzi mi o #komunikacjamiejska , dlatego pozwolę zawołać sobie większe miasta, jak
#warszwa #poznan #torun #bydgoszcz #krakow #gdansk #gdynia #ztm #rzeszow #wroclaw

Pytanie chciałbym skierować tam, gdzie komunikacja zbiorowa korzysta z kart chipowych (w sensie bilety nie są papierowe). Załóżmy, że ktoś wykupuje bilet miesięczny (czy też 30-dniowy). Czy taki bilet raz aktywowany wystarczy do jazdy, czy za każdym razem jak wsiadacie musicie odbijać go przy czytniku, codziennie rano do pracy/szkoły i to samo wracając do domu?

U nas w #katowice zrobili coś takiego i uważam, że jest to pierońsko nieracjonalne i niewygodne - bardziej się "opłaca" jeździć z papierowym i mieć spokój, a nie szukać codziennie kasowników, skoro już zapłaciłem. Chciałbym wiedzieć, jak to wygląda w pozostałych większych aglomeracjach?
  • 44
@RRybak: w poznaniu jak aktywujesz okresowy na karcie elektronicznej, to go po prostu masz i nic nie musisz odbijać. odbija się jedynie jak ktoś nie ma okresowego, tylko sobie doładowuje złotówki na kartę i nią płaci za pojedyncze przejazdy.
@ailurus: są bilety z limitem przejazdów i okresowe bez limitów. Chodzi mi właśnie o te okresowe. Rozumiem, że mam go aktywować, bo już nie jest "na miesiąc" tylko "od aktywacji przez 30, 60 albo 90 dni". Tylko nie rozumiem, po cholerę go odbijać każdego ranka :/