Wpis z mikrobloga

#ryanair #lotnisko #irlandia #uk #cebulaki #bekazpodludzi

nigdy nie zrozumiem, jaki jest sens ustawiania się w kolejce do bramki na lotnisku na godzinę przed odlotem? tylko Polacy tak robią. Miejsca sa numerowane, nikt człowieka nie podsiadzie znienacka, a jednak Janusze I Grażyny aż się prześcigają, żeby dobre miejsce w kolejce zająć...

Czy my naprawdę mamy taki PRL w głowach zamiast mózgów????????
  • 70
ustawiaja się, ale nie na tyle czasu przed odlotem. dzisiaj wędrowałem powoli do bramki, a tu dwie kolejki. jedna do samolotu gdzies na Litwę I wsiadali, a druga równoległa do Polski, bo z tego miejsca poleci za godzinę. nie lepiej sobie posiedzieć?

latalem pomiedzy Irl i UK I nie widzialem takich numerów wsrod wyspiarzy
@kaef: nie tylko Polacy. Jak leciałem z Madrytu to właśnie się dziwiłem, po co ludzie stoją w kolejce. Później klaskali po lądowaniu. Ja siedziałem blady i spocony, bo takie turbulencje były, ale jednak trochę kisłem xD
@kaef: o ile w normalnych liniach lotniczych faktycznie czekam do końca, o tyle ostatnio pierwszy raz leciałem Wizirem i wyjaśniam, bo też się trochę ryłem później:
- za 'cywilizowany' bagaż podręczny (w nomenklaturze wizirowej nazywa się to "duży") jest dopłata. wtedy możesz go sobie zapakować do schowka nad fotelami. w przeciwnym wypadku - oficjalnie musi sie zmiescic pod siedzenie.
- problem pojawia się, jeśli wykupisz sobie taki 'duży' bagaż, i do
@kaef: Miejsce na bagaż podręczny jest ograniczone, więc na pólkach nad głową nie wszyscy się zmieszczą. Przyspiesza to prędkość wsiadania, dzięki czemu bilety są tańsze a na małych lotniskach jest gdzie usiąść.
@trustME: wiesz co, to nie był jakiś hard lot, rzekłbym że raczej nad wyraz spokojny, przespałem 3/4 (jakieś dziwne ciśnienie panuje w tych wizirach, strasznie spać się chce, w normalnych samolotach tego aż tak nie uświadczyłem, czyżby nie wyrabia przy tylu paxach?)
Co więcej, Wizzair (pewnie inne firmy też) zbijają dodatkową kasę za tzw "priorytet pokładowy" co oznacza tylko tyle, że możesz wejść jako jeden z pierwszych do samolotu :D Ludzie mają różne zachcianki :)


@oranzmetylowy: Placisz za miejsce na nogi w pierwszych rzedach albo na skrzydlach... ten priorytet wejscia na poklad to tylko marketing. Osobiscie nie wybieram tego pierwszego od wejscia tylko ten po drugiej stronie. W pierwszym przy wejsciu jak juz