Wpis z mikrobloga

#ryanair #lotnisko #irlandia #uk #cebulaki #bekazpodludzi

nigdy nie zrozumiem, jaki jest sens ustawiania się w kolejce do bramki na lotnisku na godzinę przed odlotem? tylko Polacy tak robią. Miejsca sa numerowane, nikt człowieka nie podsiadzie znienacka, a jednak Janusze I Grażyny aż się prześcigają, żeby dobre miejsce w kolejce zająć...

Czy my naprawdę mamy taki PRL w głowach zamiast mózgów????????
  • 70
@kaef: A co mam robić na lotnisku? ;) Chodzić w kółko? Nie potrafię jak niektórzy czytać książki czy iść spać, nie tylko na lotnisku - w żadnym miejscu publicznym. Kiedy się siedzi i gapi w ścianę to czas się dłuży. Kiedy się stoi w kolejce nawet godzinę wcześniej to mózg już czuje, że "coś się dzieje" i ten czas szybciej zleci.
Do tego w przypadku Ryana często ci z końca mają
@kaef: bo osoby ktore wchodzą na koncu oddaja bagaż podręczny do luku bagażowego. I mimo ze nigdy nie miałem nic przeciwko temu, to jak mojej dziewczynie ktoś #!$%@? bagaż to unikam dawanie do luku bagażowego kiedy tylko moge. Dodatkowo oszczędza czas; bo nie musze potem go odbierać.
@frode: @Hatespinner dokładnie, ostatnio mialem taka sytuacje w Aerlingusie.. zapytali czy mam baterie,tableta i jakies leki + zapytali czy mam cos delikatnego i chciałbym to wyjąć bo nie ma juz miejsca na torbe i musza ja wrzucić do luku bagażowego( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kaef: żebyś nie musiał później czekać jak debil aż wszyscy wysiądą a Ty dopiero wtedy szukasz gdzie łaskawie ktoś z obsługi upakował bagaż podręczny....

Może godzina to przesadza, ale kilka minut wcześniej warto - zwłaszcza jak później dymasz jak poj#$^any żeby zdążyć na pociąg/autobus z lotniska.
@kaef: ja sporo latam i wszędzie jest tak samo: kolejka stoi przed bramką a ja z kilkoma pasażerami siedzimy jak paniska i czekamy aż dzicz wejdzie. W sumie na parędziesiąt lotów jakie odbyłem to tylko dwa razy tego troszkę żałowałem. Raz było tak, że nie miałem gdzie wsadzić plecaka i musiałem go włożyć pod siedzenie a innym razem się okazało, że to nie kolejka do samolotu tylko się tam dalej schodziło
@frode: Miałem taką sytuację, że wchodząc jako jeden z ostatnich do samolotu, nie było już miejsca w luku bagażowym. Stewardessa znalazła mi miejsce w luku na drugim końcu samolotu. Po wylądowaniu i zaczekaniu, aż część ludzi opuści pokład, żebym jakoś dobił się do mojego bagażu, patrzę a bagażu nie ma, ktoś sobie przywłaszczył, oczywiście lot był do Polski.
@kaef: Ja myślę, ze kolejka to jest cos cywilizowanego. Tutaj w Dublinie nawet na przestanku do autobusu ludzie stoja w kolejce... a dzicz jest rozproszona i czatuje, aby wepchać sie poza kolejnością.

Za to ja bym spytal o co chodzi z autobusem na lotnisku w Katowicach. 20 metrów od samolotu i musisz sie meczyc jakims autobusem. A widziałem lotniska gdzie sa opowiednio trasy porobione i sie idze pieszo do samolotu, bez
@majkson: Zgłosiłem od razu stewardessie, akurat wtedy z samolotu na terminal autobus woził ludzi, żeby nie chodzić po płycie lotniska. Od razu kazali wszystkim opuścić autobus, no i torba leżała samotnie na podłodze. Całe szczęście, bo w torbie akurat miałem portfel i parę innych wartościowych rzeczy.
@kaef: ale samolot często jest przepełniony i jak będziesz jednym z ostatnich to prawie na pewno wezmą twój bagaż podręczny do luku bagażowego. myśle, ze spora cześć ludzi wlasnie z takiego powodu ustawia sie w kolejce wcześniej
@kaef:
#coolstory
Kiedys wylatywalem z Bazylei do Londynu, jako ze byl to przedostani samolot z tego malego lotniska a do odlotu brakowalo 3h usiadlem sobie kolo bramki i zaczalem czytac ksiazke. W miedzyczasie kontem oka obserwowalem jak ludzie ustawiaja sie w kolejce. Myslalem sobie "ohoho oni tacy nowi into latanie i juz stoja ja doswiadczony rusze dopiero jak bramki otworza". No i sobie siedze i czytam, w tle z glosnikow leca
@ktoskomuscos: No tak, tez mialem wielkie WTF, mowi komunikat byl nadany (po niemiecku i francusku). Lista sprawdzona, zamknieta, wyslana (kazdy lot ma liste pasazerow zarejestrowana). Telefon do kapitana nic nie dal. Mialem mega #!$%@? bo #!$%@? co ja moglem robic na tym lotnisku jak nie czekac na lot?