Wpis z mikrobloga

KRÓTKI PORADNIK DLA ZIELONEK INTO LINUXY I ZAKŁOPOTANYCH WYBOREM DYSTRYBUCJI:

1. Masz kilkuletniego laptopa/stacjonarkę i chcesz postawić na darmowy POWTARZAM DARMOWY system zamiast szpiegującego Windowsa?
2. Nie jesteś pewien co wybrać, by dobrze zacząć przygodę z jąderkiem Linuxa?
3. Chcesz, by wszystko działało szybko i sprawnie?
4. Zależy Ci na tym, aby nowy system wyglądał podobnie do Windowsa?
4,75 Chcesz mieć szacun na dzielni i rwać laski przez podryw na Archa?
6. Nie pogardzisz dostępem do prawie każdego programu wydanego na jakąkolwiek dystrybucję?
7. Nie jesteś AMEBĄ UMYSŁOWĄ i masz IQ większe od swojego buta?
8. Nie pogardzisz możliwością prawie całkowitego dopasowania systemu pod siebie?
9. Lubisz zielony kolor i górę Kilimandżaro?

Jeśli spełniasz 0 i więcej punktów, to super się składa BUM BUM BUM. Mam tu dla Ciebie super dystrybucję opartą na legendarnym w linuksowym środowisku Archu Linuxie. Postrach Ubunciarzy, Mintowców i Debianowców. Fedora nawet ze swojej nory nie wychodzi.

>>>>>> TO MANJARO XFCE <<<<<<


Jest szybka jak Arch Linux, ma repozytorium z Arch Linuxa i ma świetny instalator, dzięki, któremu nawet małpka kapucynka z jednym okiem ją zainstaluje. Ale to nie wszystko, ma też świetny system aktualizacji sterowników i jąder. Nie bądź ofiarą - zainstaluj Manjaro!

Strona dystrybucji - ENG
Polska strona i forum

AvalonYuuna - KRÓTKI PORADNIK DLA ZIELONEK INTO LINUXY I ZAKŁOPOTANYCH WYBOREM DYSTRY...

źródło: comment_kGmzSVnIlW04UeUofMmuBa8Z2jyB1qLl.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna:

szybkości

A to sobie każdemu też może dostosować albo przesiąść się na Gentoo.
Z resztą jak ktoś używa pojęcie szybkość wobec komputerów, a później pisze o kernelu "lowlatency" że przyspiesza pracę systemu, to chyba nie wie czym jest "wywłaszczanie".

Poza tym pewnie piszesz o Manjaro XFCE a nie Plasma 5, bo to drugie środowisko graficzne zazwyczaj nie jest skonfigurowane na szybkość. Obawiam się że taki Fatdog64 czy TinyCore64 będzie demonem
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: chodzilo mi ze jest w miare popularna. Potrzebuje twardych dowodow ze ta dystrybucja jest lepsza o minta. Bo ze szybki to na moim lapku roznicy nie powinno byc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: Troche sie z toba nie zgadzam. Rozumiem twoja milosc do manjaro ale zachowujesz sie jakbys probowala komus jakis produkt wcisnac na sile
@susuke15: Lepsza to ciezko okreslic bo zalezy co kto potrzebuje. Ma najnowsze pakiety zazwyczaj dlatego predkoscia moze wygrywac ale tylko minimalnie (generalnie czym slabszy sprzet tym lepiej sobie moze radzic). Polecalbym bym jak ktos chce korzystac z KDE bo na cyklicznych dystrybucjach kde wola o pomste do
  • Odpowiedz
Używam Manjarno z GNOME 3 i moim zdaniem jest to najlepsza dystrybucja z GNOME Shell. Wcześniej przez długie lata używałem Ubuntu. Niestety zniechecila mnie jego stagnacja. Dziękuję Ci Manjarno że jesteś :)
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: hej, właśnie napisałem tego posta i trafiłem na Twój. Zastanawiałem się nad instalacją manjaro, ale obawiam się, czy centrum oprogramowania jest względnie bogate w porównaniu do tego z ubuntu. Aktualnie mam xubuntu i chcę poszukać czegoś jeszcze innego. Na 2 GB RAM 32 bit manjaro nie?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: To bardziej odpowiedź na tę rzekę pytań o distro. Widać, że panuje przeświadczenie iż Arch to bardzo trudny system do zainstalowania i dla nerdów. A ja pokazuję, że można mieć Archa + Ubuntu w jednym.
@KokiX: powinno śmigać, na Manjaro nie ma centrum oprogramowania jako podobnego do tego ślimaka z Ubuntu. Jest menadżer pakietów, ale to nawet i lepiej. Nie zawiedziesz się ilością softu.
  • Odpowiedz
@KokiX: myślę, że tutaj wygra Mint, jest out of box. Moze być problem z wifi jesli masz laptopa od Lenovo, wtedy trzeba wejśc w menadżera sterowników, podpiąć kablem pod router i zaznaczyć pierwszy ze serowników Broadcom jesli takie są ;) reszta działa na pstryknięcie ;) w porównaniu do xubuntu mint odpala się wolniej ale potem wzystko ok ;)
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: Arch nie bez powodu ma taka slawe. Manjaro to faktycznie takie ubuntu tylko na Archu. I w sumie tutaj tez lezy problem moim zdaniem bo to tak jakbys powiedziala ze instalujac ubuntu dostajesz debiana. Mimo ze ubuntu z pewnoscia jest oparte na debianie to jednak ww. stwierdzenie brzmi dziwnie.

PS W manjaro masz czesc oprogramowania wyciagniete z ubuntu bezposrednio.
PSS Na manjaro nie ma tez menedzera pakietow graficznego ktory chociaz
  • Odpowiedz
Trzeba też zaznaczyć, że wszystkie wojny między dystrybucjami są porównywalne do kłótni "Który kolor jest lepszy?".


@zerozero7:

Nie zgodzę się.

Dla początkujących użytkowników dobór dystrybucji ma ogromne znaczenie.
Pamiętam jak w 2004 próbowałem Linuxa... Padło na Fedorę... ileż było konfiguracji plików by cokolwiek poprawnie działało. Potem Mandriva, ale i tak w cholerę pakietów trzeba było z repozytorium pobierać.

Na chwilę obecną polecam Minta, bo prosty w instalacji i ma w sobie
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: No ok, po prostu manjaro polecalbym jak najbardziej ale juz troche ludziom minimalnie obytym z linuksami a nie poczatkujacym. Nie wszyscy beda umieli sobie poradzic z bledami na nim. Oczywiscie z mimtem/ubuntu tez ale mint/ubunti to mniejsze zlo w tym wypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: Zabrzmiało zachęcająco ale to chyba jednak nie dla noobów, próbowałem odpalić z pendriva i od razu wywaliło cały czarny ekran errorów i komunikatów, brak reakcji na przyciski, musiałem odłączyć zasilanie. Na tym samym sprzęcie Mint startuje bez problemu.
  • Odpowiedz