Wpis z mikrobloga

KRÓTKI PORADNIK DLA ZIELONEK INTO LINUXY I ZAKŁOPOTANYCH WYBOREM DYSTRYBUCJI:

1. Masz kilkuletniego laptopa/stacjonarkę i chcesz postawić na darmowy POWTARZAM DARMOWY system zamiast szpiegującego Windowsa?
2. Nie jesteś pewien co wybrać, by dobrze zacząć przygodę z jąderkiem Linuxa?
3. Chcesz, by wszystko działało szybko i sprawnie?
4. Zależy Ci na tym, aby nowy system wyglądał podobnie do Windowsa?
4,75 Chcesz mieć szacun na dzielni i rwać laski przez podryw na Archa?
6. Nie pogardzisz dostępem do prawie każdego programu wydanego na jakąkolwiek dystrybucję?
7. Nie jesteś AMEBĄ UMYSŁOWĄ i masz IQ większe od swojego buta?
8. Nie pogardzisz możliwością prawie całkowitego dopasowania systemu pod siebie?
9. Lubisz zielony kolor i górę Kilimandżaro?

Jeśli spełniasz 0 i więcej punktów, to super się składa BUM BUM BUM. Mam tu dla Ciebie super dystrybucję opartą na legendarnym w linuksowym środowisku Archu Linuxie. Postrach Ubunciarzy, Mintowców i Debianowców. Fedora nawet ze swojej nory nie wychodzi.

>>>>>> TO MANJARO XFCE <<<<<<


Jest szybka jak Arch Linux, ma repozytorium z Arch Linuxa i ma świetny instalator, dzięki, któremu nawet małpka kapucynka z jednym okiem ją zainstaluje. Ale to nie wszystko, ma też świetny system aktualizacji sterowników i jąder. Nie bądź ofiarą - zainstaluj Manjaro!

Strona dystrybucji - ENG
Polska strona i forum

AvalonYuuna - KRÓTKI PORADNIK DLA ZIELONEK INTO LINUXY I ZAKŁOPOTANYCH WYBOREM DYSTRY...

źródło: comment_kGmzSVnIlW04UeUofMmuBa8Z2jyB1qLl.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@bykubyk: Pisze to ktoś kto na bank był indoktrynowany w #podbaza, #gimbaza lub później pod przewodnictwem "pani od informatyki" lub "pana od informatyki" klepiący program wymyślonym przez "przekupiony" MEN.



Prawda jest taka, że powszechność Wingrozy sprawa że jest "wygodniejszy". Jest to tak samo wygodne jak samochód z pedałem hamulca "w środku"(a nie na rączkę wiszącą z góry) i kierownicą przed tobą a nie drążkami po bokach fotela.
Jak już coś
  • Odpowiedz
@sirpingus: O matko bosko, nie nudzisz ty się za bardzo?
Korzystam z linucha i z windy. Więc nie wiem dlaczego zarzucasz mi tutaj jakąś indoktrynację.

Zwyczajnie stwierdzam że windows jest wygodniejszy bo często prostszy i znacznie bardziej user friendly.

Chyba na bardziej ogarniętych można trafić w #techbaza i może #licbaza, ale tam to już się próbuje dumnie nazywać "techniką informacyjną".


@sirpingus: Nie wiem jak w techbaza, ale co do
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: a po instalacji
1. Nie działa karta graficzna
2. Laptop się nie usypia
3. Laptop się usypia ale się nie wybudza
4. Ekran gaśnie po 5 min oglądania youtube
5. Office nie działa nawet przez wine
6. Zmieniłeś tapetę i laptop się już nie włączył
  • Odpowiedz
4,75 Chcesz mieć szacun na dzielni i rwać laski przez podryw na Archa?

4,75


@AvalonYuuna: Pragnę jedynie zauważyć iż partia KORWiN z Januszem Korwin Mikkem na czele uzyskała w wyborach do sejmu Rzeczpospolitej Polskiej wynik 4,76 co jest najwyższym wynikiem w historii partii prowadzonych przez JKM.
Z mojej strony tyle, kontynuujcie Linuksowo - Linuksową gównoburzę
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: Ah Manjaro, to była ta dystrybucja w której przy oglądaniu filmu potrafił się kompletnie z dupy zawiesić cały komp a po 2 dniach menadżer pakietów zaczął rzucać błędami przy próbie zainstalowanie czegokolwiek. W pewnej chwili zacząłem się modlić żeby chociaż dał radę zrobić bootowalnego pendrive z xubuntu, żebym mógł wrócić do systemu gdzie wszystko działa.
  • Odpowiedz
@AvalonYuuna: ja to zawszę mam bekę z uber 1337 h4xxorów, którzy radzą początkującemu instalować gentoo albo archa, a potem cię #!$%@?ą, że jesteś głąbem. Nawet Linus Torvalds nie używa haksorskich dystrybucji- bo używa Fedory i wg. niego systen powinien być przystępny dla użytkownika.
  • Odpowiedz
@CaptainBryant: Ale ten dobór jest tylko istotny dla początkujących - jak już ktoś używa np. Minta to nie widzę najmniejszego sensu w "ewangelizowaniu" takiej osoby, że inna dystrybucja jest lepsza. Chociaż dla początkujących Ubuntu jak i Manjaro jest dobrym wyborem.
Poza tym, co dystrybucja to filozofia. Ja uważam, że odpychanie usera od terminala jest wadą OS, nie zaletą
  • Odpowiedz
Poza tym, co dystrybucja to filozofia. Ja uważam, że odpychanie usera od terminala jest wadą OS, nie zaletą


@zerozero7:

Powiedz to mojej osobie w 2004 roku, gdy musiałem kombinować z kilka godzin by obczaić i poprawnie zainstalować flasha (dowiązania robić z konsoli w odpowiednich folderach), czy aby skonfigurować poprawnie fstab w vim'ie, aby dodać parametry monitora w pliku konfiguracyjnym ustawień grafiki aby wyświetlał obraz w poprawnej rozdzielczości, gdzie napotkałem pełno niespełnionych
  • Odpowiedz
@CaptainBryant: i co w tym takiego niezwykłego/złego? Jakbyś nie był odsuwany od konsoli to zalatwilbys to szybciej i bez traumy. Tak wygląda obsługa Linuksa - prędzej czy później trzeba korzystać z terminala
  • Odpowiedz
i co w tym takiego niezwykłego/złego? Jakbyś nie był odsuwany od konsoli to zalatwilbys to szybciej i bez traumy.


@zerozero7:

Zrozum, dla zieloniaka w linuksie to właśnie takie rzeczy są upierdliwe, bo trzeba posiadać już jakąś wiedzę aby cokolwiek zrobić.
A najlepsze jest jak człowiek napotka na problem w systemie, wtedy googluje problem, zero rozwiązań, pisze na forum dyskusyjnym a tam cisza...
Taka jest prawda o społeczności linuxa: ludzie cwani i
  • Odpowiedz
@CaptainBryant: kilka lat temu miałam takie samo zdanie kiedy ubuntu zasiadł obok Windowsa. Było to uciążliwe, bo samo Ubuntu chodziło jak gowno. Nawet przy kopiowaniu plików dostawał freezow. Ale kilka mieszków temu na podobnym poziomie wiedzy postawilam Manjaro i co? Nie dość, że szybsze to nagle problem freezowania zniknął. Wywalasz czego nie chcesz, nie mając miliona zależności przez które coś się może wywalic na plecki po usunięciu pakietu. A terminal? Zaskoczyło
  • Odpowiedz
Nie chce mi się nawet dla Photoshopa odpalać Windowsa. Na wine działa zajebiscie.


@AvalonYuuna:

ufff... kamień z serca mi spadł.. już bałem się, że napiszesz iż obrazy edytujesz w gimpie z poziomu konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie twierdzę, ze konsola zła, ale dla nowego usera to coś nowego z czym nie miał kontaktu, nie zna żadnych komend itp. Sam po 10 latach znowu zainstalowałem sobie Linuxa
  • Odpowiedz
@CaptainBryant: zrób tag i działaj. W sumie nie każdy into english, a polska wiki uboga i nie wszystko na niej jest. Chociaż dla ogarniętego znalezienie pewnych informacji nie stanowiłoby problemu myślę. Ale pomysł dobry.
  • Odpowiedz