Wpis z mikrobloga

Do wszystkich gimboateistów tutaj: ostatnio na wypoku zrobiła się mała zadyma jeżeli chodzi o wiarę i powiem tak: my jako osoby wierzące staramy się was nie atakować i żyć w zgodzie, nie obchodzi nas wasze wyznanie, bo też jesteście identycznymi ludźmi jak my. A "staramy", bo każdy człowiek robi błędy niestety. A mało tego - ja wam życzę jak najlepiej, żebyście mimo wybranej drogi żyli jak najlepiej. A jeśli ktoś rzuci klasyki, że wiara jest głupia, bo nauka - jak coś jest głupie, a działa (tudzież robi z kogoś lepszego człowieka albo po prostu uszczęśliwia) to nie jest głupie :).

#ateizm #katolicyzm #wiara
  • 132
@PatologiiZew: bo jeśli wejdą przepisy np. o zaostrzeniu prawa aborcyjnego, to dotknie ono wszystkich, także tych którzy nie mają nic wspólnego z kościołem. Przedsmak mamy już z pigułką po: nikt nie zmuszał katoliczek, żeby korzystały z tych środków, ale dzięki katolickiej wizji świata, kobiety nie związane z kk, nie mają możliwości takiego wyjścia awaryjnego (bez recepty). Wola kościoła powinna ograniczać się tylko do jego członków.
bo jeśli wejdą przepisy np. o zaostrzeniu prawa aborcyjnego


@UndaMarina: to znak że większość rządząca wybrana przez OBYWATELI tak zdecydowała. Nie głosował Kościół tylko politycy wybrani przez OBYWATELI. Czemu chcesz ograniczać komuś prawo do wypowiedzi? Tylko dlatego że ma inne poglądy? Kościół współtworzy nasze społeczeństwa. Ma bardzo duży wpływ na obywateli i ma do tego prawo. Jednak to nie on decyduje o przepisach.
@PatologiiZew: patologii zew. Mam nadzieję, że w razie nieszczęścia zaświadczysz swoją wzorową postawą i dobrze wychowasz dziecko, które urodzi twoja zgwałcona żona.
@Cebulator123: to nie ma znaczenia; chodzi po prostu o to, żeby nie narzucać innym ludziom swojego światopoglądu. Jeśli zostanie odebrane prawo do aborcji płodów poczętych z gwałtu lub ciężko uszkodzonych, wówczas to dotknie wszystkich - zwłaszcza tych, co chcieliby takiego rozwiązania trudnego życiowego problemu. Nikt nie zmusza przeciwników
@UndaMarina: Niezmiernie dziwi mnie ta logika. Skoro Kościół jest za obroną życia, to co jest dziwnego w tym, że chce bronić życia nie tylko dzieci katolików? Nie chcę wchodzić tutaj w kolejną dyskusję o aborcji. Zrozum tylko, że jeżeli się uznaje, że człowiek jest człowiekiem od samego początku swojego rozwoju i chce się stać w obronie tego człowieka, to to nie jest "wpieprzanie się" komuś w życie, tylko właśnie obrona tego
@Cebulator123:

staramy się was nie atakować

Dlatego członkowie waszej organizacji, jak ksiądz Oko, twierdzą, że ateiści są pozbawieni wartości etycznych i jedynymi celami w ich nędznym życiu mogą być tylko pieniądze, władza lub seks.
Dlatego z akceptacją władz kościelnych w sejmie tworzy się komisje przeciwdziałania ateizacji.
Dlatego ksiądz Dziewiecki pisze, że "ateiści nie wierzą w miłość" i że "ateizm to wiara, że człowiek nie jest osobą". Albo że ateiści nie są
@Ginden: No przecież sam wspominałem, że nikt nie jest idealny i takie incydenty się niestety zdarzają. To, że ktoś wierzy nie czyni z niego osobę pozbawioną zła, jest się taką samą osobą. Ja na przykład nie popieram słów tego księdza, bo tak, to jest atak na wszystkich ateistów. Prędzej bym powiedział, że to się tyczy ludzi pozbawionych wartości etycznych. Mówienie, że każdy ateista jest osobą bez takich wartości przeczy nauce Kościoła