Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie wczoraj wróciłem ze szpitala pod 5 dniach leczenia odmy samoistnej. Powrót po 3 latach, pierwszy raz uszkodziłem płuco na siłowni zwiększając ciężar na ławeczce do 85 kg, teraz uszkodziłem po 2 miesiącach pracy w lesie:P Przykre to jest jak facet będący w sile wieku, musi się oszczędzać i unikać ciężarów 60 kg w górę. Ogólnie przez 0,5-1 rok muszę na siebie uważać jeśli chodzi o wysiłek i podnoszeniu czegokolwiek.

Plus jest taki ,że jestem ekspertem od diagnozowania odmy samoistnej. Drugi plus jest taki ,że saturację na jednym pracującym płucu miałem 99:P Ogólnie ja odmę przechodzę dziwnie, bo nie jest mi kompletnie duszno, tylko boli mnie lewa ręka i np. przy skakaniu czy chodzeniu po schodach czuje jak mi coś skacze w klatce.

Wystąpi u mnie trzeci raz i idę na operacje. Mam nadzieje ,że po niej nie będzie już nawrotów.

Minus jest taki ,że jako mechanik poświadczający nie mogę teraz latać przez jakiś czas :(

Są tu osoby które mają taką samą przypadłość? Jaki sport uprawiacie?

#odma #zdrowie #lekarz
  • 48
@Ukukuki: No elo. Kolega aktualnie pracuje na siłowni i prowadzi regularny trening. Rzadko zdarza się, że "czuje" jakieś echa odmy, ale nie było to nic poważnego i nie wymagał hospitalizacji, więc domyślam się, że wszystko jest ok. Z obciążeniami raczej nie odpuszcza, bo jakoś ostatnio chwalił się, że jakieś spore ciężary brał na siebie podczas treningu. Nie wiem jak u ciebie z formą, co tobie lekarz przekazał, no i sam ekspertem
@polecam_poczytac_heideggera: Czuję się dobrze, kondycja też nawet niespadła jakoś tragicznie. Echa to normalna sprawa, ja odczuwałem kilka miesięcy. Wiadomo z obciążeniem nie mogę przesadzać. Lekarz niby powiedział ,że mogę wrócić po 3 miesiącach do normalnego trybu życia. Nie bać się latania itp. Dzięki wielkie za informację a ile on jest już po operacji?
@Ukukuki hej cumplu! No to Cię trafilo :-\ opiszesz cały przebieg operacji? Trochę sie cykam, a ostatnio miałam zapalenie płuc i lekarz już wspominał o operacji :-!
@balatka: Jak nie masz odmy to po co Ci będą robić operacje?

Ze mną był ten problem ,że ja lubię zjeść i mi słabo jest jak dłuższy czas nic nie wszamałem. Przed operacją ostatni posiłek to kolacja. Rano siku, prysznic i na stół. Kładziesz się, dają Ci maskę zasypiasz za chwilę się budzisz jak jest już po wszystkim. Później leżysz na sali pooperacyjnej cały dzień i całą noc gdzie aparatura czuwa
@balatka: Poniżej pachy jakieś 10 cm natomiast blizna ma długość 3cm? Niewielka. Jednak to nie jest reguła, zależy od tego co Ci będą robić. Kumpel z sali miał jakieś 10 cm blizny jednak jemu wycinali szczyt płuca, i kawałek opłucnej.
@balatka: No pewnie ,że nie :D nie ma co się martwić jak już wspomniałem dla mnie dużo gorszym doświadczeniem jest zakładanie drenu sama operacja to jest pikuś a dwa nie jesteśmy jej świadomi:P
@d1ck hej:) ucałuj dziewczynę i niech będzie dzielna:) miała drenaż? Jest już w domu? Jak wykryli? Wypadek? Ja 11 lat po samoistnej czuje się bardzo dobrze, dziś są wiatry i trochę mnie "przydusza" ale ogólnie nie odczuwam na codzien:)
nie wykonuje żadnych "ćwiczeń które powodują zadyszke" HE HE HE :)


@balatka: za późno HE HE HE ¯\_(ツ)_/¯
Miała drenaż przez ok 8dni. Samoistna. Jest już w domu. Wczoraj miała straszne duszności:/ Generalnie nie wiemy czego po przebytej odmie mamy się spodziewać? Ciężko mi stwierdzić z boku, kiedy potrzebna będzie pomoc lekarza, a kiedy temat przeczekać na spokojnie. Temat ogólnie dość świeży.
@d1ck: U mnie nie ma większych problemów. Ćwiczę na siłowni, uprawiam sport, chodzę po górach. Moje życie wygląda tak samo jak przed odmą i wydaje mi się ,że tak każdy do tego powinien podchodzić. Z tym ,że u nas jest trochę inny poziom wiedzy, polecam poczytać zagraniczne publikacje. Można trafić na lekarza który namiesza.

Z tym ,że ja nigdy nie miałem duszności nawet podczas odmy. Jak się powtórzy to polecam nie
@Turbator: hej. Nie wrocila, ale skutki odczuwa do tej pory. Bole, dusznosci. Ja tam licze, ze jakos sie z tego wylize, ale z drugiej strony minelo juz tyle miesiecy i wyglada to slabo.