Wpis z mikrobloga

Mówcie sobie co chcecie, ale nie było i raczej nie będzie innego tak dobrego Ministra Spraw Zagranicznych jak Sikorski. Obyci w świecie, perfekcyjny angielski, czy uznanie dyplomatyczne to jest to, co powinno wzorować MSZ. Wieczny props dla Sikorskiego za to, że był bardzo dobrym Ministrem Spraw Zagranicznych, chyba najlepszym jakiego Polska mogła mieć.
#neuropa #4konserwy
  • 25
ja to tu tylko zostawie .

"""""Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewarty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza fałszywe poczucie bezpieczeństwa. (...) Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy.

Radosław Sikorski: Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę.
Jacek Rostowski: Taki sentymentalizm.
RS: Taka murzyńskość.
JR: Jak? Jak?
RS: Murzyńskość.
@Janun: Jest jednym z ojców Partnerstwa Wschodniego, był liderem porozumienia w Kijowie, które zapobiegło dalszemu rozlewowi krwi, został doceniony przez wielu światowych przywódców i nawet okrzyknięty liderem europy wschodniej - dzięki takiemu autorytetowi mógł bez problemu reprezentować kraje europy wschodniej w stosunkach z innymi państwami, co zauważyli nawet sami Czesi KLIK. Doceniany był również przez niezależnych ekspertów i tych, którzy sympatyzowali z PISem. Tutaj Staniskisz o Sikorskim:

A jak by
mam nadzieje ze juz nigdy nie bedzie w rzadzie, czy sejmie - polityk, ktoremu najmniej ufam i nie chcialbym zeby w jakikolwiek sposob reprezentowal Polske
Nie ma to jak MSZ który jeździł z MI6 do Afganistanu, dostawał od rządu brytyjskiego stypendia na brytyjskich uczelniach, a później wrócił i reprezentuje polskie interesy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@phogel: Lepszy taki, którego nigdy by nie przyjęli do MI6, nie zaufali na tyle by wysłać na żadną zagraniczną misję i nie