Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Życie jest cholernie niesprawiedliwe. Skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy. Jedna zaproponowała mi pracę na razie na śmieciówce za zawrotne... 2300 zł netto :/ dzień świra w realu.

Spotkałem ostatnio kumpla z liceum. Leń i leser, ale go lubiłem. Przyznaje że trochę patrzyłem na niego z góry, bo był takim olewaczem wszystkiego, wszystko na farcie, a średnio takie podejście do życia szanuję. Liceum skończył z dwójami i trójami. Jakieś tam zacięcie do komputerów miał, to poszedł na studia informatyczne, ale rzucił po 2 roku, bo zaczął pracę #programowanie i nie miał czasu. Z ciekawości zapytałem jak tam leci i ile zarabia. Trochę się skrzywił i chyba zawstydził, ale dopytałem i mi #!$%@? powiedział. No nie wierzę, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto. Bez #!$%@? studiów, tylko z #!$%@?ą umiejętnością programowania. #!$%@?, ten sam wiek, to samo miasto. #!$%@? jasny mnie trafił.

Zanim mnie zlinczujecie - nie, nie jestem zazdrosny. Fajnie że mu się układa, ale #!$%@? czuję się po prostu oszukany. Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno. Tak po prostu chciałem się anonimowo wyżalić jak bardzo sytuacja jest #!$%@? w tym kraju jeżeli chodzi o młodych inżynierów. Teraz tyle się mówi jakie to studia humanistyczne #!$%@? i że tylko #polibuda. A gówno, jak ktoś nie jest po informatyce czy czymś podobnym to mimo ukończonej polibudy czeka go #!$%@? gruzu na obiad.

#zalesie #pracbaza #studbaza #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 206
skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy.

vs.

, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto.


@AnonimoweMirkoWyznania:

ale logike to ty szanuj.
@AnonimoweMirkoWyznania: haha kolejny oszukany. Myślę, że starsi są za to wszystko odpowiedzialni. Przez 20lat życia ciągle ci powtarzają "ucz się ucz bo będziesz rowy kopał" itp. a prawda jest taka, że koledzy co wagarowali, nie skończyli żadnych studiów dziś lepiej mają niż ja. Ja mam oczywiście wykształcenie i stałą pracę ale to oni kombinują, napiją się z kim trzeba wódki, jakieś interesy wymyślą i już zarobione mają.

Serio zamiast tracić czas
@AnonimoweMirkoWyznania: Wiesz mirku, ja też szkołę skończyłem na miernych ocenach i wszyscy twierdzili, że jestem leń i gówno zrobię. Na studia nie poszedłem. Ale od podstawówki cisnąłem kod, najpierw gówno stronki dla beki, później jakiś drobny hajs na robieniu stronek dla jakiś klanów w grach, tu się coś pokodziło, tam się coś pokodziło i w technikum miało się już dość wiedzy żeby dokształcać ułomnych nauczycieli w tym temacie. Robił to co