Wpis z mikrobloga

Wczoraj na Wykopie pojawił się wpis osoby, która twierdziła, że znalazła się w trudnej sytuacji i prosi o pomoc w znalezieniu pracy. Część z Was od razu zaczęła weryfikować informacje, szukać potwierdzenia. Kilka faktów nie dawało Wam spokoju, o czym od razu informowaliście pozostałych Wykopowiczów. I bardzo dobrze, należą Wam się brawa za czujność! :-)

Wpis oczywiście okazał się jedynie wymysłem bujnej wyobraźni jego autora. Ale cieszę się, że szybko i sprawnie to wykryliście. Uważam, że pomagać trzeba, ale w całym tym pomaganiu należy zachować zdrowy rozsądek, by ktoś czasem nie próbował wykorzystać naszych dobrych chęci. Dlatego zawsze weryfikujcie informacje, jesteście inteligentnymi ludźmi, bystrymi, umiejącymi poruszać się w Internecie, nie pozwólcie więc robić z siebie pelikanów. To taki mój apel na wtorek.

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykop #bojowkaas #manipulujo #aswykopu
  • 80
@a__s: a szkoda gadac, a na pw pare pajaców mi wywaliło od buraków, #!$%@?ów niezyczliwych i zyczyło raka xD
Zresztą robiący znalezisko tez niezły pelikan, ale czego to sie nie zrobi by skoczyc w rankingu - znalezisko bez weryfikacji, byle go ktoś nie ubiegł, bo z płomieniem mogło wejść - uwazam ze za to nalezy si albo ostrzezenie albo i ban, bo to manipulacja i wprowadzenie w błąd.
@Eriksen:
Może i nudne, ale jeszcze większa szansa, że #!$%@?. Tak samo jak wszystkie inne baity. To takie idiotyczne pasożytnictwo na innych; zmarnowanie odrobiny zasobów od iluś ludzi. Zasobów, które mogłyby być wykorzystane w lepszy sposób. Niektórzy ludzie, zaspokoiwszy podstawowe potrzeby z piramidy Maslova, mają poczucie misji i -- załatwiwszy siebie i swoje problemy -- chcą zostawić po sobie coś dobrego i dać światu jakąś cegiełkę. Baiciarze... zostawiają jedynie po sobie
Dlatego zawsze weryfikujcie informacje, jesteście inteligentnymi ludźmi, bystrymi, umiejącymi poruszać się w Internecie, nie pozwólcie więc robić z siebie pelikanów. To taki mój apel na wtorek.

jesteście inteligentnymi ludźmi, bystrymi, umiejącymi poruszać się w Internecie, nie pozwólcie więc robić z siebie pelikanów.

jesteście inteligentnymi ludźmi


@a__s: <3