Wpis z mikrobloga

Wczoraj na Wykopie pojawił się wpis osoby, która twierdziła, że znalazła się w trudnej sytuacji i prosi o pomoc w znalezieniu pracy. Część z Was od razu zaczęła weryfikować informacje, szukać potwierdzenia. Kilka faktów nie dawało Wam spokoju, o czym od razu informowaliście pozostałych Wykopowiczów. I bardzo dobrze, należą Wam się brawa za czujność! :-)

Wpis oczywiście okazał się jedynie wymysłem bujnej wyobraźni jego autora. Ale cieszę się, że szybko i sprawnie to wykryliście. Uważam, że pomagać trzeba, ale w całym tym pomaganiu należy zachować zdrowy rozsądek, by ktoś czasem nie próbował wykorzystać naszych dobrych chęci. Dlatego zawsze weryfikujcie informacje, jesteście inteligentnymi ludźmi, bystrymi, umiejącymi poruszać się w Internecie, nie pozwólcie więc robić z siebie pelikanów. To taki mój apel na wtorek.

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykop #bojowkaas #manipulujo #aswykopu
  • 80
Pamiętaj, że również masz tu konto. Każda opinia o Wykopowiczach, jest również opinią o Tobie :-)


@a__s: Nawet nie wiesz ile razy rozważałem seppuku pastą o serwerowni widząc kolejną grubą sobotnią aferę nakręconą przez jakieś niesprawdzone informacje.
To nie rozważaj tylko usuń konto jak tak bardzo uważasz ten portal za słaby. Ale szkoda bordo, co?


@pwone: Nie szkoda. Jak pobędziesz tu jeszcze trochę to dojdzie do Ciebie że bordo przychodzi i odchodzi.
#edit - o widzę że w ciągu 8 lat tego nie załapałeś?
Ja tu jestem od ponad 8 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pwone: No to czemu miałoby być mi szkoda bordo skoro może go za tydzień nie być? Jak Ci tak bordo brakuje to wyślę Ci kilka fajnych linków, wrzucisz coś o islamie, zaraz dostaniesz kolorek i będziesz szczęśliwy.
kiedy wprowadzicie tagi autorskie? Tyle szumu, tyle zapowiedzi a teraz nawet nie odpowiadacie na te pytania?


@zaqwer: Bo odpowiedź nie jest prosta. Myślę, że wszyscy chcielibyśmy móc wprowadzać nowości na serwis, ale z pewnych powodów nie możemy tego obecnie robić. Nie jest jednak tak, że nie dzieje się w tej sprawie nic. Mamy za sobą sporo burzliwych spotkań, musieliśmy podjąć wiele trudnych decyzji, zdecydować, które rozwiązania będą lepsze zarówno dla Was,
@a__s: Jest proste jak się chce. Można zebrać to co stoi na przeszkodzie i opisać tysiącom użytkowników dlaczego coś nie wyszło, coś się opóźniło. Przecież to chyba nic złego? Wyjaśnić raz a dobrze, co się dzieje teraz z tym tematem zamiast nawijać makaron na uszy i tyle.
@a__s Po przeczytaniu historii zrobiło mi się strasznie szkoda tej dziewczyny i naprawdę przejąłem się jej losem. Z drugiej strony po komentarzach mirków faktycznie coś zalatywało fejkiem. Naprawdę, nie wiem jak bardzo trzeba się nudzić, żeby wymyślać takie coś...