Wpis z mikrobloga

Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zawsze liczylem sie ze zdaniem Wykopkow wiec uznalem ze zapytam co sadzicie o jednej kwestii - jak wiecie od 1 pazdziernika nie jestem juz korposzczurem I chce ruszyc z tematem o ktorym myslalem juz naprawde dlugo a mianowicie warsztaty z robienia nozy. Mam juz na 90% miejscowke (Wroclaw, zaraz obok siedziby @Rextorn ), teraz czas na dogrywanie szczegolow - I tutaj pojawila sie przeszkoda - bo jesli to ma miec rece I nogi to potrzebne sa srodki finansowe. Bardzo powaznie rozwazam wystartowanie na Polak Potrafi - Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ? Walcie prosto z mostu ok ? #trollsky #wroclaw #knifemaking #zainteresowania
Pobierz Trollsky - Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zaws...
źródło: comment_F93TIu5hzmV6DYZckr69EHJWaTzXf44w.jpg
  • 218
@who_cares2: Ależ jest - wychodzi mi z szybkiego liczenia, że takie warsztaty musiałyby kosztować minimum 500-600zł, żeby były jakkolwiek opłacalne. Dla szarego Kowalskiego to za drogo, a bogatsi nie mają czasu na siedzenie przez cały weekend (+ dojazd, bo to robienie noży to dość niszowa sprawa, trzeba szukać klientów w całej Polsce) - wolą po prostu zamówić sobie wymarzony nożyk, zrobić przelew, poczekać kilka tygodni i otworzyć paczkę. Po za tym,
@Trollsky czytasz mi w myślach. Od kilku dni chodzę i myślę że zaraz zrobię swój pierwszy nóż z Twojego poradnika. Pojadę do rodziców na wieś i się zabiorę do pracy (w bloku nie da rady). Dzisiaj od rana myślę: a może jakieś warsztaty są, uczyłbym się. I oto wyskakujesz z taką propozycją... Rób stary, masz pierwszego klienta jak w banku!

Co do funduszy - odezwij się do gminy. Wiem, że jeżeli dobrze
Bardzo chętnie popracowałbym w takim warsztacie zwłaszcza że jestem z Wrocławia. Zbiórka jest moim zdaniem jak najbardziej ok. Pozdrawiam cieplutko i mam nadzieje że widzimy się w przyszłości na warsztatach
gorące jestem prawie


@jakosdajerade: Przepraszam, że nie w temacie, ale jestem ciekawy czy potrafisz zmotać choć jedno poprawne zdanie, czy posługiwanie się ojczystym językiem jest dla ciebie za trudne?

Składnia z doopy, zdanie rozpoczęte z małej litery, brak, kropki. Jesteś syfem na kartach słownika języka polskiego.

A może jesteś językowym ignorantem i masz głęboko nasz ojczysty język, preferujesz uczenie kolejnych pokoleń ignorancji językowej?

A może należysz do tej grupy Polaków, którzy
@Trollsky: hej nie wiem czy Pamiętasz kiedys sam sie chcialem do Ciebie wbic do pracowni na praktyki :)
znalesc, nocleg w okolicy i czeladnikować u Ciebie :)

Uważam, ze to świetny pomysl i chetnie wesprę ( daj jakies dobre zniżki za kurs dla wspierających projekt )
@Trollsky: Jak będziesz robić takie warsztaty, a ja będę w Polsce i mi dasz znać - to masz klienta na bank :-) Na szczęście jestem na etapie życia, że już nie patrzę czy coś kosztuje 1.99 czy 19.99, więc nie będę jołczył o cenę (w granicach rozsądku oczywiście :-)))
@Trollsky: A, co powiesz na założenie profilu na patronite.pl i zrobienie progów finansowych od głupiej złotówki po najwyży prog z limitem użytkowników, gdzie każdy by otrzymał nożyk ? ;)
@Trollsky: Z tego co obserwuje to więcej osób by chciało się nauczyć jak porządnie ostrzyć noże (tak aby nie zniszczyć/zmienić KT) niż jak je robić ;) Może coś w tym kierunku albo przynajmniej włączyć to jako opcję bo myślę że miało by to wzięcie.
@Trollsky: dla mnie pomysł super - właśnie do tego powinny służyć takie portale crowdfundingowe. Tak jak piszesz, świetny pomysł, żeby nie popaść w rutynę, a też spełniać się w swojej pasji na nieco inny sposób. Sam pierwsze co pomyślałem o moim kumplu, który od małego coś tam kombinuje z nożami, no i jest Twoim fanem. Myślę, że bardzo chętnie razem ze znajomymi sprawilibyśmy mu taki prezent na urodziny. Także jedyny problem
Dla mnie jako potencjalnego szkolonego - pomysł bomba. Nie wiem czy dla Ciebie również..
Pytanie na co i ile funduszy potrzebujesz? Czy żeby poprowadzić szkolenie dla kilku osób nie wystarczy Ci sprzęt który teraz posiadasz? Czy jest to zasadniczą przeszkodą? Być może spróbuj z tym co masz teraz i powoli to rozwijaj?
Co do crowdfunding - to jeśli rozumiem jego ideę jest tak, że w zamian za jakieś finansowanie fundatorzy coś dostają