Wpis z mikrobloga

Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zawsze liczylem sie ze zdaniem Wykopkow wiec uznalem ze zapytam co sadzicie o jednej kwestii - jak wiecie od 1 pazdziernika nie jestem juz korposzczurem I chce ruszyc z tematem o ktorym myslalem juz naprawde dlugo a mianowicie warsztaty z robienia nozy. Mam juz na 90% miejscowke (Wroclaw, zaraz obok siedziby @Rextorn ), teraz czas na dogrywanie szczegolow - I tutaj pojawila sie przeszkoda - bo jesli to ma miec rece I nogi to potrzebne sa srodki finansowe. Bardzo powaznie rozwazam wystartowanie na Polak Potrafi - Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ? Walcie prosto z mostu ok ? #trollsky #wroclaw #knifemaking #zainteresowania
Pobierz
źródło: comment_F93TIu5hzmV6DYZckr69EHJWaTzXf44w.jpg
  • 218
@pede87: Nie wiem jak w innych kolach, ale w moim i kilku znanych mi kołach myśliwi używają pewnych wypróbowanych marek i raczej jest to środowisko dosyć konserwatywne. Widać to choćby po broni- w takim USA mamy wysyp sztucerów w syntetycznych osadach. U nas jest to bardzo rzadkie, mimo, że taka broń jest często tańsza od tradycyjnej.
@Trollsky: Dla mnie super sprawa, bo pasjonuję się białą bronią i co ciekawsze egzemplarze zbieram, w przyszłości gdy będę miał warunki to chętnie zabiorę się za wytwórstwo. Ale ilu jest takich jak ja we Wrocławiu i okolicach żeby biznes Ci się utrzymał? Pomysł z pozyskaniem środków dobry, ale oprócz tego dobrze byłoby zrobić jakiś wywiad ilu potem byłoby chętnych na tego rodzaju warsztaty (może jakieś "pobytowe", na kilka dni, wtedy niektórzy
@Trollsky: A jak z dofinansowaniami od miasta/powiatu na rozwój własnej działalności ? Tak szczerze, to nie wiem, czy wsparłbym Cię w takiej zbiórce, ale byłbym gotów sporo przepłacić za jeden z Twoich noży - może zatem coś na kształt KickStartera? Sprzedaż "tańszych" voucherów na zakup Twoich cudeniek? Przy okazji załatwisz sobie zleceń do 2099 roku...
@Trollsky: Czekaj to co ja na Joemonsterze zobaczyłem dziś? Przecież masz w discavery noże robić :D?
Może po prostu zrób zajebisty sklep z nożami i je sprzedawaj ?
Wpisałem w google trollsky noże i nic nie widzę ;/ nie strony ani sklepu.
Markę już masz wyrobioną :D
@Trollsky: WIdziałem na PolakPotrafi naprawdę idiotyczne zbiórki które cieszyły się powodzeniem. Ty natomiast masz ciekawą pasję, którą zarażasz innych. Po obejrzeniu kilku Twoich filmików sam zacząłem marzyć o takim warsztacie/kuźni.
Nie wiem jak inni CIę odbiorą, ale pamiętam że Twoje licytacje noży na cele charytatywne cieszyły się ogromnym powodzeniem.
Osobiście mogę CIę wesprzeć kilogramem cebuli.
@Trollsky: Strzelę w ciemno, bo może się okazać, że takie warsztaty to pierdyliard tysięcy złotych od osoby, ale powiem tak: na knives.pl jestem od dosyć dawna, zbieram noże, lubię noże, nigdy nie miałem wystarczająco czasu i pieniędzy na zorganizowanie własnego, amatorskiego warsztatu, żeby wreszcie zrobić nóż - a zawsze chciałem.

Z mojej perspektywy: fajnie, jeśli byłyby to warsztaty w formie "jeżeli nie masz dwóch lewych rąk i nie spartolisz ostatniego szlifu,
Walę prosto z mostu: JEDZIESZ Z TYM!!!

Znalazłem w internecie filmik z procesu tworzenia noża, który mi bardzo przypasował. Niestety nie mam o tym większego pojęcia, a bardzo bym chciał taki wykonać ojcu w prezencie. Jestem z Wrocławia, dlatego bardzo chętnie bym Cię wsparł a później odwiedził :)
@Trollsky: Jak rozwiniesz temat to prawdopodobnie czekać nas będzie nożowa rewolucja. Będziesz takim nożowym kopyrą z blogu blog.kopyra.com ( ͡° ͜ʖ ͡°). Próbowałeś sprzedawać noże na amerykę? Oni tam mają bzika na punkcie noży i duża kasa się przelewa. Np. Grismo knives sprzedaje noże składne wykonane na CNC za 2600zł. Firma mu się rozwija ostatnio chwalił się na YouTubie nową tokarką.