Wpis z mikrobloga

Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zawsze liczylem sie ze zdaniem Wykopkow wiec uznalem ze zapytam co sadzicie o jednej kwestii - jak wiecie od 1 pazdziernika nie jestem juz korposzczurem I chce ruszyc z tematem o ktorym myslalem juz naprawde dlugo a mianowicie warsztaty z robienia nozy. Mam juz na 90% miejscowke (Wroclaw, zaraz obok siedziby @Rextorn ), teraz czas na dogrywanie szczegolow - I tutaj pojawila sie przeszkoda - bo jesli to ma miec rece I nogi to potrzebne sa srodki finansowe. Bardzo powaznie rozwazam wystartowanie na Polak Potrafi - Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ? Walcie prosto z mostu ok ? #trollsky #wroclaw #knifemaking #zainteresowania
Trollsky - Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zaws...

źródło: comment_F93TIu5hzmV6DYZckr69EHJWaTzXf44w.jpg

Pobierz
  • 218
@Trollsky: temat ciekawy, ale pomyśl tak. skoro chcesz robić 2 sesje miesiecznie to wyrywasz sobie 4 dni z miesiąca, które ukradniesz najpewniej rodzinie, bo przecież w pozostałe dni będzie robił noże, a przecież nie chesz isć na wątpliwe kompromisy. poza tym jak weźmiesz 8 ludzi miesięcznie to ile taki warsztat per osoba musiałby kosztować by ci się to opłacało. Moim zdaniem zajedziesz się. No chyba, że chcesz ukręcić wałek to wtedy
Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy


@Trollsky: Nie wiem jakie masz rozeznanie rynku ale moim zdaniem takie warsztaty to hodowanie niepotrzebnej konkurencji.
Musisz ogarnąć czy to Ci się opłaci na dłuższą metę, tym bardziej jeśli wyrób noży będzie Twoim jedynym zródłem utrzymania.

Wg mnie to trochę podcinanie gałęzi na której się siedzi.
@Trollsky: dodam jeszcze jedno przemyślenie. Zrób serię filmów jak twoi goście robią nóż pod twoim okiem. Zobaczysz ile jest pytań o to czy mogą tez sobie zrobić taki z twoją pomocą. Może popyt cię zaskoczy i faktycznie to będzie lepsza droga. Mnie już trochę życie nauczyło, że biznes po jakims czasie nie jest tym czym miał być w założeniu, zawsze przechodzi naturalną ewolucję, która wynika z napotkanych okazji. To co chcę
@Trollsky: ja chętnie na taki kurs bym się skusił (pytałem Cię o to jak odchodziłeś z korpo). Co do funduszy na start to myślę że PP może coś pomóc. Kickstartera bym odradzał - trzeba załatwiać przez firmę z USA (chyba teraz przez UK już można) bo w Polsce oficjalnie nie działają, prawnik kosztuje, wysyłanie fizycznych prezentów z Polski wiąże się z papierologią celną, prowizja KS też mała nie jest.

Pytanie czy
Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ?


@Trollsky: Wziąłbym taki kurs z miejsca.

Btw Ty skąd jesteś?
temat ciekawy, ale pomyśl tak. skoro chcesz robić 2 sesje miesiecznie to wyrywasz sobie 4 dni z miesiąca, które ukradniesz najpewniej rodzinie, bo przecież w pozostałe dni będzie robił noże, a przecież nie chesz isć na wątpliwe kompromisy. poza tym jak weźmiesz 8 ludzi miesięcznie to ile taki warsztat per osoba musiałby kosztować by ci się to opłacało. Moim zdaniem zajedziesz się. No chyba, że chcesz ukręcić wałek to wtedy dobrze robisz
@Trollsky: Jak masz domek lub poletko na którym możesz postawić domki letniskowe to możesz oferować weekendy z trollskim.
Wiesz ile korposzczurów z Wawy by dało kupę hajsu żeby gdzieś na zadupiu pobyć i pobawić się w takie manualne rzeczy?
Z 1500 za weekend brać możesz i będą chętni.
@Trollsky jak już zacząłeś iść do przodu to po co się cofasz?
Podjales decyzję żeby rzucić korpo - dobrze
Ogarniasz sam szczegóły - dobrze
Masz wsparcie wokół -dobrze

Teraz pomyśl - skoro do tej pory robiłeś wszystko tak że 90% ludziom to odpowiada to nagle teraz brakuje Ci stanowczości i pewności siebie?

NIE PYTAJ!! ROB JAK SAM CZUJESZ!
Nie obiecuj, nie koloruj.
Pokazuje efekty bo one się liczą i procentują.
Więc...
Zrób
@Trollsky: kurde stary, ja bym poszedł na te warsztaty, z Tychów nie jest znowu tak daleko do Wrocławia ale fajniej jakbyś u siebie robił w Gliwicach, no i taniej chyba. Ile byś chciał kasować za warsztaty?
@Trollsky: Według mnie powinieneś raczej iść na większą komercjalizacje, zacząć od sklepu internetowego chociażby, masz mnóstwo ludzi którzy chcą kupić od Ciebie taki nóż, dopiero jak sprzedasz juz ich całkiem sporo, zacząć bawić się w warsztaty.
@Trollsky: Szczerze mówiąc, to fajny pomysł. Podejrzewam, że przy odpowiednim rozgłosie, miałbyś chętnych bez problemu, bo ostatnio się mocno szerzy idea powrotu do natury, surv. i inne. Ale powiem szczerze, że co miesiąc mogłoby być ciężko, raczej jako "okazja" raz na jakiś czas, powiedzmy kwartał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)