Wpis z mikrobloga

Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zawsze liczylem sie ze zdaniem Wykopkow wiec uznalem ze zapytam co sadzicie o jednej kwestii - jak wiecie od 1 pazdziernika nie jestem juz korposzczurem I chce ruszyc z tematem o ktorym myslalem juz naprawde dlugo a mianowicie warsztaty z robienia nozy. Mam juz na 90% miejscowke (Wroclaw, zaraz obok siedziby @Rextorn ), teraz czas na dogrywanie szczegolow - I tutaj pojawila sie przeszkoda - bo jesli to ma miec rece I nogi to potrzebne sa srodki finansowe. Bardzo powaznie rozwazam wystartowanie na Polak Potrafi - Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ? Walcie prosto z mostu ok ? #trollsky #wroclaw #knifemaking #zainteresowania
Pobierz Trollsky - Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zaws...
źródło: comment_F93TIu5hzmV6DYZckr69EHJWaTzXf44w.jpg
  • 218
@Trollsky: Nie siedzę wprost w tym temacie bom jest korpo-IT po samogłoskach - jednak co mi się nasuwa jako potencjalne wsparcie to być może kooperacja z jakimiś instytutami około-metalurgicznymi na polibudach, choćby u nas na Śląskiej uderzyć. Trochę tam powiewa jeszcze PRL-em natomiast wiem, że spawalnicze i obróbki materiałów bardzo sobie chwalą, trzeba tylko złapać punkt zaczepienia u kogoś sensownego i może coś z tego wyniknie. Być może dali by dostęp
@Trollsky: osobiście nie pochwalam takiego sposobu pozyskiwania środków i wychodzę z założenia, że jeśli chcę ruszyć z czymś swoim to sam zbieram na to środki. To pozwala na roztropne rozporządzanie zgromadzonymi środkami i niezależność - nie muszę spełniać oczekiwań "sponsorów", tylko robię po swojemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Trollsky
Cześć wodzu. Całkiem nigłupi pomusł z tymi szkoleniami. Bardzo popularne robią się takie karty podarunkowe typu http://www.prezentzycia.pl/ gdzie można komuś kupić np. lot paralotnią, przejazd Ferrari, skok na bungee.
Gdybym dostał od różowego bon na zrobienie własnego noża byłbym w siódmym niebie.
Na zachodzie ten typ prezentów jest bardzo poplularny. Niedawno jeden znajomy był na kursie grillowania od Webera, drugi pojechał do browaru na szkolenie piwowarskie połączone z degustacją. Strzał w
@Trollsky: moim zdaniem świetny pomysł. Popyt powinien sie znaleźć-no zrobienie własnego noża jako impreza integracyjna:) Mógłyś też taką kuźnie udostępniać za opłata czy abonamentem. Istnieją warsztaty samochodowe udostępniające kanał na godziny, rożnego rodzaju hackerspace, makerspace więc tak nożownia tez powinna sie sprawdzić. W dzisiejszych czasach kupę ludzi mieszka w blokach i średnio ma miejsce do realizowania swoich hobby-zwłaszcza jeśli wymaga to zbudowania kuźni.
@Trollsky:

mieszkam na mega zadupiu. Chce zeby tam bylo jasno, zeby stanowska byly porzadne

spoko, super. ale na to przyjdzie czas jak odniesiesz sukces. lepszy warsztat, lepsza miejscówka - to wszystko będzie pierwszą nagrodą, jak biznes wypali.
Masz spore doświadczenie, przekuj je na sukces. A sukces przekuj na lepszą miejscówkę.
Do tej pory dałeś radę robić to co robisz, na zadupiu, w ciemnym warsztacie i z etatem w korpo.
Zwyczajnie nie
Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ?


@Trollsky: Trochę ciężko, bo teraz pełno wideo-poradników na YT. Według mnie jak już chcesz robić taką kuźnię to nie w pojedynkę - to ma sens gdybyś podczepił się pod jakąś atrakcję typu gród, te sprawy.
@Trollsky to samo napisze co koledzy wyżej. Zrób swój sklep w necie i markę. Zarabiaj na nozach, a jak już będziesz z tego mógł wyzyc to zacznij warsztaty. Btw na tych warsztatach każdy mógłby sobie zrobić własny nóż, tak?
@Trollsky: Wybacz że tutaj to poruszam, ale korzystając z sytuacji jaka się nadarzyła to dlaczego wszyscy szukają pieniędzy w cudzej kieszeni lub przez jakiś program pomocy, zamiast samemu zaoszczędzić?

Przykład mnie: zaczynam się bawić w coś i aktualnie kupuje sprzęt z własnej kieszeni ze swoich oszczędności, nie szukając nigdzie pomocy. Jak mi braknie kasy to pójdę do innej dodatkowej pracy i zarobię na spełnianie dalszych swoich zachcianek.

Czemu proszenie się o
A nie mogłeś przed rzuceniem pracy odłożyć odpowiednich środków na start biznesu?
Teraz to najlepiej szukać jakiegoś taniego kredytu.