Wpis z mikrobloga

Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zawsze liczylem sie ze zdaniem Wykopkow wiec uznalem ze zapytam co sadzicie o jednej kwestii - jak wiecie od 1 pazdziernika nie jestem juz korposzczurem I chce ruszyc z tematem o ktorym myslalem juz naprawde dlugo a mianowicie warsztaty z robienia nozy. Mam juz na 90% miejscowke (Wroclaw, zaraz obok siedziby @Rextorn ), teraz czas na dogrywanie szczegolow - I tutaj pojawila sie przeszkoda - bo jesli to ma miec rece I nogi to potrzebne sa srodki finansowe. Bardzo powaznie rozwazam wystartowanie na Polak Potrafi - Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ? Walcie prosto z mostu ok ? #trollsky #wroclaw #knifemaking #zainteresowania
Pobierz
źródło: comment_F93TIu5hzmV6DYZckr69EHJWaTzXf44w.jpg
  • 218
@Trollsky: Pomysł może być OK jednak fajerwerków i kasy na tym nie zrobisz. Nie wiem czy jest sens wchodzić w mało dochodowy dział tuż po rzuceniu etatu.

Według mnie powinieneś trochę bardziej się skomercjalizować. Stworzyć sklep internetowy i sprzedawać tam swoje noże jak i jakieś dodatki do nich.

Robisz świetne filmiki gdybyś wystawił elegancki nóż i udokumentował cały proces produkcji tego noża to mógłbyś zgarnąć naprawdę dobre pieniądze na międzynarodowym ebayu.
@Trollsky: Sposób może dobry, ale stracisz sporo nerwów na nagrodach za progi i organizacji tych wysyłek i innych pierdół. Dlatego olej to i zostaw tylko nagrodę główna czyli możliwość skorzystania z kuźni i jakieś protipy od mistrza, a reszcie podziękowania na mirko czy coś w tym rodzaju.
@Trollsky: Generalnie to trochę nie rozumiem problemu. Szukasz kasy na zorganizowanie warsztatu? Jeżeli masz warsztat to tematu nie ma. xxx zł za dwudniowy kurs i tyle. Jak nie masz kasy na warsztat to pożycz i spać z przyszłych dochodów. Jak nie masz jak pożyczyć to zrób stronę, weź przedpłaty od przyszłych uczestników. PS. ja chyba będę chętny.
@Trollsky: Znaczysz jakoś swoje noże? Jakiś czas temu przyszedł do nas klient, który też robi noże i chciał abyśmy wykonali mu szablon chrabąszcza, ale nie takiego zwykłego - miał być Borodziej Próchnik Panie! No to co było zrobić - walnęliśmy mu taki ~2x1 cm na papierze samoprzylepnym. Przyszedł przed weekendem okazać dzieło. Przyznam, że efekt mi się podoba. Trawił elektrolitycznie.
Pobierz
źródło: comment_rQm1qumcluNEwere3AAyaTZgWaI0utag.jpg
@Trollsky: Prosto z mostu - myślę, że chcesz pójść łatwą drogą zebrania kasy na swój biznes od innych ludzi, wykorzystując do tego popularność na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Dodatkowo nie będzie to ani żadna innowacja, ani rewolucja, tylko po prostu kolejna rozrywka dla osób, które lubią wydawać swoje pieniądze na "doświadczenia". Według mnie jest to trochę poniżej godności zdrowego, sprawnego człowieka.
@pede87: dzieki za wywazony komentarz. Raz zostalem poproszony przez znajomych zeby zrobic z ich synem noz jako present urodzinowy. Dostalem 16 latka ktory tak jak piszesz mial "2 lewe rece" . Bal sie szlifierki i generalnie poczatki byly slabe. Ale po 2 popoludnio wieczorach zrobil naprawde ladny noz ktory potem zabral na oboz harcerski i mial szacuna u druha ze przyjechal z nozem ktory sam zrobil. Dalej w 90 % bede
@Trollsky: Imo jak chcesz zrobić zbiórkę i inni ludzi z wolnej woli dzadzą Ci na to pieniądze to nie przejmuj się, że ktoś Ci napisze, że to jest poniżej godności zdrowego, silnego człowieka.