Wpis z mikrobloga

Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zawsze liczylem sie ze zdaniem Wykopkow wiec uznalem ze zapytam co sadzicie o jednej kwestii - jak wiecie od 1 pazdziernika nie jestem juz korposzczurem I chce ruszyc z tematem o ktorym myslalem juz naprawde dlugo a mianowicie warsztaty z robienia nozy. Mam juz na 90% miejscowke (Wroclaw, zaraz obok siedziby @Rextorn ), teraz czas na dogrywanie szczegolow - I tutaj pojawila sie przeszkoda - bo jesli to ma miec rece I nogi to potrzebne sa srodki finansowe. Bardzo powaznie rozwazam wystartowanie na Polak Potrafi - Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ? Walcie prosto z mostu ok ? #trollsky #wroclaw #knifemaking #zainteresowania
Pobierz Trollsky - Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zaws...
źródło: comment_F93TIu5hzmV6DYZckr69EHJWaTzXf44w.jpg
  • 218
@Trollsky: Czy z tego crowdfundingu dostaję się potem procent gdy biznes już zacznie na siebie zarabiać? Bo jeśli to ma wyglądać tak że ludzie inwestują, ty wkładasz w to wielkie zero a zyski zbierasz całe dla siebie, to raczej na wielkie sukcesy nie licz. Biznes tak nie działa.
Startuj! też się dorzucę.
Ale: mała rada ode mnie - nie zaczynaj biznesu od inwestowania w niepotrzebne rzeczy.
Nie wiem czy ta miejscówka jest niepotrzebna, nie oceniam. Ale czy nie możesz pierwszych komercyjnych noży wykuć w obecnej miejscówie?
Znam ludzi, którzy zaczynali biznes z wydawnictwem, pozyskali kasę, nakupili kompów, samochodów i innych 'niezbędnych' rzeczy, a potem bankrut.
Twój produkt broni się sam. Nie wydaje mi się, że potrzebujesz nowego warsztatu. Obecnie potrzebujesz
@Trollsky: każdy sposób dobry żeby zdobyć dofinansowanie jeśli nie zaprzedajesz przy tym duszy.
Poza polakpotrafi pomyśl jeszcze nad patreon, czy patronite. Strasznie lubię oglądać Twoje filmiki i chętnie bym wsparł paroma złociszami miesięcznie. Takich osób jest sporo. Zawsze potem w zamian możesz robić raz na jakiś czas loterię wśród subskrybentów gdzie do wygrania będzie nóż :)

Ludzie dotują tam dobrowolnie, albo zaprzestają dotacji kiedy chcą. Normalna sprawa. Czytałem gdzieś wcześniej że
@Trollsky: oglądałem chyba milion tutoriali i wiem że potrzebuję poczytać jakąś dobrą książkę o metalurgii żeby to po prostu zrozumieć lepiej i pojąć czemu to działa tak a nie inaczej. Potem już same wartości temperatur i czasu wygrzewania to pewnie ze specyfikacji poszczególnych stali ;)

Niemniej z pewnością zaczepię pytaniem gdybym się z czymś zaciął. Dzięki :)