Wpis z mikrobloga

@obcy19: No świetny przykład, a masz coś o tym jak sam Bóg karze za seks przedmałżeński? Bo to co przytoczyłeś to prawo stworzone przez człowieka, podobnie jak aktualne interpretacje KK. Poza tym, przytoczony przez Ciebie fragment to nawoływanie do morderstwa wg dzisiejszego prawa. Gratuluje źródeł inspiracji swojego postępowania ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Kaplanka:

nie wiem jak twój komentarz ma się do mojego

Ma się w prosty
@blueray: czyli przyznałeś się że nie miałeś racji co do Biblii?

Prawa i nakazy pochodzą od Boga, a są spisane ręką ludzką.

przytoczony przez Ciebie fragment to nawoływanie do morderstwa wg dzisiejszego prawa


no #!$%@? debil xD a zamknięcie w więzieniu to porwanie xD
Jeśli dziewica została zaślubiona mężowi, a spotkał ją inny jakiś mężczyzna w mieście i spał z nią, oboje wyprowadzicie do bramy miasta i kamienować ich będziecie (...)

@obcy19: Rozumiem że kamienowanie to rodzaj masażu? no #!$%@? debil xD
Szukaj wzmianki że sam Bóg prawem 10 przykazań lub Chrystus w NT wspomina o tym że seks przedmałżeński jest grzechem. Przytoczony przez Ciebie fragment jest prawem stworzonym przez ludzi (tak samo jak dzisiejsza
Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie się od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie. Niech nikt w tej sprawie nie wykracza i nie oszukuje brata swego, albowiem jak wam to przedtem powiedzieliśmy, zapewniając uroczyście: Bóg jest mścicielem tego wszystkiego. Nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do świętości. A więc kto [to] odrzuca,
@Rodriquez: Jest sporo argumentów za tym żeby żyć przed ślubem we wstrzemięźliwości.


- związek buduje się na przyjaźni i wzajemnym poszanowaniu swoich wartości

- nie traktuje się drugiej osoby przedmiotowo, na zasadzie chcę seksu to od razu go mam

- jest łatwiej podjąć decyzję o założeniu rodziny i zalegalizowaniu związku, a nie "narzeczeństwa", które ciągną się latami

- seks staje się czymś na co się czeka i co traktuje się z
@blueray: @Rodriquez: zabawnie dyskutuje się z ateistami o Starym Testamencie, bo zawsze oni sobie roszczą prawo, że wiedzą jak powinien być on traktowany przez chrześcijan katolików. I tak raz to jest "ma być dosłownie tak jak jest napisane, bo chcemy was ośmieszyć", a drugi raz "to prawa, które już są nieaktualne, więc nie cytuj ST". Żałośni jesteście.

Więc słuchaj, kmiocie bez wiedzy. Kościół buduje na fundamencie, jakim jest Stary Testament.
@obcy19: Wiara i argumentacja wiarą w sprawie uprawiania seksu to dalej #!$%@?. Religia nie jest nigdy wystarczającym argumentem aby coś robić albo nie.
Patrz debili z islamu zamorduje w imię wiary bo tak mu książka kazała
Religia to rak tego świata i koniec tematu.