Wpis z mikrobloga

Blancpain Villeret Quantieme Annuel GMT

Blancpain jest jak samotna wyspa interesujących mechanizmów w morzu mechanicznej powszedniości...

Dobra, przesadziłem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niemniej, zapraszam do poczytania.

Blancpain rzeczywiście znany jest z nieustannej pracy nad własnymi mechanizmami- nie tylko ciągle ulepsza swoje stare twory, ale również cały czas prezentuje rozwiązania innowacyjne, nierzadko trzęsące całym rynkiem. W dobie lekkiego zastoju mechanicznego (również na rynku zegarków luksusowych) jest to niebywale cenne i godne uwagi. Dziś chciałbym się przyjrzeć zegarkowi Blancpain Villeret Quantieme Annuel GMT. Zegarek ten dostępny jest w trzech wersjach- stalowej, w 18 białym karatowym złocie, oraz 18 karatowym różowym złocie- wszystkie z nich różnią się również tarczami. Jest to zaktualizowana wersja mechanizmu z 2011 roku zaprezentowana specjalnie na 2016.

Pierwszą rzeczą przykuwającą uwagę jest nietypowe zestawienie komplikacji. Zegarek ten oferuje drugą strefę czasową (wskazówka GMT) w połączeniu z... wiecznym kalendarzem. Jest to naprawdę unikatowe i ciekawe połączenie. Wieczny kalendarz jest prezentowany za pomocą trzech okienek. Co ciekawe, pomimo nagromadzenia pokazywanych informacji (czas, druga dwudziestoczterogodzinna strefa, data, dzień, miesiąc) tarcza tego Blancpaina jest zaskakująca czytelna. Zawiedzeni mogą za to poczuć się fani symetrycznych tarcz.

Model który widzicie na zdjęciach to wersja w białym złocie. Plotki mówią, że stalowa będzie wyglądać podobnie, więc jest to również dobre odniesienie do najprostszej wersji. Zegarek ma 40 milimetrów szerokości i 11,04 milimetra grubości. Klasa wodoszczelności do 30 metrów, także pozwalająca na zachlapania podczas mycia rąk. Rzymskie cyfry oraz charakterystyczne wskazówki bardzo dobrze oddają ducha marki i są z pewnością znane jej fanom. Zegarek w zestawie otrzymujemy z pasującą bransoletą oraz paskiem ze skóry aligatora.

Zegarek napędzany jest manufakturowym automatycznym mechanizmem 6054F. Na pierwszy rzut oka widzimy pięknie wykończony, złoty wahnik. Pomimo, że mechanizm jest bardzo nowoczesny pod względem estetycznym, widzimy pewne elementy mówiące nam jasno, iż jest to produkt haute horlogerie. Pracuje on na 4 Hz i posiada maksymalną rezerwę chodu 72 godzin. Całość składa się z 367 części oraz wykorzystuje krzemowy włos (dla dokładności) oraz specjalne rozwiązanie pozwalające na obsługę GMT oraz wiecznego kalendarza bez specjalnych narzędzi.

#watchboners #zegarki #zegarkiboners #zegarek #watch

Zachęcam do otwierania zdjęć w nowym oknie
AntoniPatek - Blancpain Villeret Quantieme Annuel GMT

Blancpain jest jak samotna w...

źródło: comment_1rnPPimuciffb2tiW6kLBA85VovwkVwl.jpg

Pobierz
  • 10
@AntoniPatek: A ja miałbym takie pytanie - może być głupie trochę, ale nigdy nie miałem do czynienia z zegarkiem z wiecznym kalendarzem. Przypuśćmy, że znajduje nagle w szufladzie, której dawno nie otwierałem, takiego Blancpaina (fajna niespodzianka swoją drogą!). I jako, że leżał w szufladzie, a nie kręcił się w rotomacie - biedak stoi. Nie wiem w którym roku stanął (a przyjmijmy, że model rocznik 2011), a chciałbym go ustawić żeby wieczny