Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, ciekawi mnie Wasze podejście do tematu protestów. Hipotetycznie - co w przypadku kiedy uda im się obalić rząd? Za kim się opowiecie? Może nie lubicie PISu, ale staniecie za demokratycznie wybranym rządem czy moze nie lubicie PO, PSL, NOWOCZESNA, (KUKIZ), ale macie dość PISu?
#polityka #sejm

W przypadku obalenia rządu

  • Będę rzucał kamieniami w PO, PSL, NOWOCZESNĄ 42.9% (33)
  • Będę rzucał kamieniami w PIS 20.8% (16)
  • Zostaję w piwnicy 36.4% (28)

Oddanych głosów: 77

  • 12
@Tajch a nie potrafisz spojrzeć na to względnie? To, że Ty uważasz, że stracił mandat, nie oznacza, że reszta społeczeństwa tak uważa. Nie popieram PISu, pewnie i z większością ich ustaw, programów się nie zgadzam, ale żyję w takim kraju, gdzie jest demokracja - decyduje większość. Załóżmy np. że według Ciebie większość jest głupia, to raczej nie jest powód do tego, żeby bić ich po ryju za to i siłą wprowadzić "mądre"
@kthxb: Ależ tu nie chodzi o to, czy ktoś jest głupi czy nie, tylko że rząd przekroczyła dany mu przez wyborców mandat. Wygrał wybory - owszem, zgadza się. Ale nie dostał większości wystarczającej do zmiany Konstytucji, stąd psim obowiązkiem PiS jest rządzenie w ramach uprawnień przewidzianych przez Konstytucję.
A tego nie robią - stąd przekroczenie mandatu.
@Tajch a gdzie te sytuacje - głosowanie w innej sali, wykluczenie posła z obrad, chęć wprowadzenia ustawy ograniczająca mediom dostęp do sejmu ma związek z Konstytucją? Pytam, bo nie wiem.
@kthxb: Np w tym, że praktycznie zablokowano dostęp do sali kolumnowej mediom, uniemożliwiając w ten sposób korzystanie (np. przeze mnie) z praw przyznanych mi w art 62 pkt 2 Konstytucji, czyli prawa do pozyskania informacji o pracy Sejmu.
@Tajch Dziękuję. Jednak muszę poprawić, bo to chyba jest art. 61. Chciałbym abyś wyjaśnił jeszcze co rozumiesz pod pojęciem "praktycznie zablokowano dostęp", bo to nie brzmi tak jakby się jednoznacznie nie dało wejść.

Jeszcze chciałem zapytać, czy nie uważasz, że rząd mógłby to obalić punktem 3, w którym jest napisane "Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na (...) ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub