Wpis z mikrobloga

Ostatnio TVP ukradło mój film i wycięło z niego moje logo i wstawili go do swojego filmu dokumentalnego, nie podając żadnego źródła, w dodatku jeszcze zepsuli jakość temu nagraniu i wygląda ono jak gówno. Po lewej screen z TVP1, po prawej mój oryginał. Teraz pytanie czy mam jakieś szanse na wygraną w sądzie z nimi i żeby mi za to zapłacili odszkodowanie?
#pis #bekazpisu #independentvideopress #tvp #tvp1 #kradziez #prawo #prawaautorskie #pomocy
A.....o - Ostatnio TVP ukradło mój film i wycięło z niego moje logo i wstawili go do ...

źródło: comment_7Q5zRRu0Voc0NdQ1vkU5ybIn9cq2awag.jpg

Pobierz
  • 114
@Axelio: może zrób jak polsat, wylicz sobie ile za każde obejrzenie twojego filmu przez abonamenta tvp by kosztowało i pomnóż to prez jakieś 7.5 mln, tj liczbe zarejestrowanych odbiorników, nie wiem ile obecnie jest ale w 2012 roku z tego co widzę w google była podawana liczba około 6.9 mln i żądaj takiego zadośczuczynienia za użycie twojego materiału, myślę że jest to sensowne rozwiązanie
@Axelio: Hej. Pracuję w branży telewizyjnej. Masz 90% szansę na wygraną, zwykłe pismo do TVP powinno poskutkować ugodą i wypłatą zadośćuczynienia. Do Twojej sytuacji nie odnosi się prawo cytatu, poza tym fakt, że TVP nie podało źródeł w tyłówce również świadczy na Twoją korzyść. Myślę, że na początek możesz sam napisać pismo do działu prawnego TVP, a jeśli to nie poskutkuje to szukać pomocy prawnika. Każdy sąd powinien przyznać Ci rację
Przytoczenie cudzego utworu nawet w całości jest dozwolone, jeżeli następuje w celu określonym w art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (jedn. tekst: Dz.U. z 2000 r. Nr 80, poz. 904 ze zm.), przy czym przytaczany utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu twórczości własnej, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne dzieło.

Wyrok SN - I CK
@piker: No ale podali chociaż że to YT a nie zero informacji ( ͡º ͜ʖ͡º)


@MarianoaItaliano: Nie rób z #!$%@? logiki. Ja byłem autorem czy YouTube? Jak użyję w swoim materiale jakiegoś utworu muzycznego to mam podpisać "źródło iTunes"? Jakby napisali jaki kanał to jeszcze bym zaakceptował, ale nie napisali.

Po prostu neuropki chcą #!$%@?ć pisiorom i nawet nie zastanawiacie się kto jest posiadaczem praw
Nie rób z #!$%@? logiki. Ja byłem autorem czy YouTube? Jak użyję w swoim materiale jakiegoś utworu muzycznego to mam podpisać "źródło iTunes"? Jakby napisali jaki kanał to jeszcze bym zaakceptował, ale nie napisali.


@piker: Dobra, zwracam honor. Śmieszkowałem z tym źrodłem YT przecież.

Zresztą to, że TVP wyemitował tego kaszana to jest dowód na to, że Kurski jest skrajnym idiotą albo ma doradców sabotażystów. Ten film to jest gówno najgorsze.
@Axelio: Faktycznie. Cytowali (bardzo krótką część utworu ci skopiowali) nie podając twórcy. Ale największym chamstwem jest wycięcie loga, to świadczy o niechęci aby podać swoje nazwisko. Raczej marne pieniądze możesz wygrać. Najlepiej jak polecisz do konkurencji np. TVN np. redaktora Miecugowa. Konkurencja bardzo chętnie poleci im po wizerunku i wtedy mogą chcieć się dogadać.