Wpis z mikrobloga

Ostatnio TVP ukradło mój film i wycięło z niego moje logo i wstawili go do swojego filmu dokumentalnego, nie podając żadnego źródła, w dodatku jeszcze zepsuli jakość temu nagraniu i wygląda ono jak gówno. Po lewej screen z TVP1, po prawej mój oryginał. Teraz pytanie czy mam jakieś szanse na wygraną w sądzie z nimi i żeby mi za to zapłacili odszkodowanie?
#pis #bekazpisu #independentvideopress #tvp #tvp1 #kradziez #prawo #prawaautorskie #pomocy
A.....o - Ostatnio TVP ukradło mój film i wycięło z niego moje logo i wstawili go do ...

źródło: comment_7Q5zRRu0Voc0NdQ1vkU5ybIn9cq2awag.jpg

Pobierz
  • 114
@Axelio tylko jak byś szedł na ugode to każ im publicznie przeprosić, na antenie i dać sprostowanie skąd pochodzi materiał. Będziesz miał troche reklamy dla kanału i ich dodatkowo zaboli.
Sekcja publicystyczna i informacyjna TVP.... cóż, tak to jest jak z pewnej toruńskiej szkoły i/lub kanciapy na warszawskich Nowolipkach przenosi się do największej telewizji w kraju ;)

To jest dokument o puczu, a nie o filmie Axelio. Prawo cytatu jest apropo dyskusji z danym filmem, jego recenzją, krytyką etc. Tutaj tego nie ma wg mnie.


@ksaler: Dokładnie! Gdyby prawo cytatu działało przy każdym materiale filmowym to wszystkie telewizje by sobie wycinały
nie mam czasu na takie filmy


@Axelio: skąd wiesz jaki skoro nie widziałeś?

jest tam pewien "dziennikarz" wolny strzelec, który akurat znajduje się często w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, sprzedaje materiały do tv pod właśnie bardzo podobną nazwą do tej twojej, wymyśla ją w trakcie filmu, ale za tą nazwą, dodajmy dumną nazwą, wskazującą na jak najbardziej szczytne podejście do dziennikarstwa, kryje się pewna tajemnica działania owego wolnego strzelca

jeżeli
Gdyby podpisali źródła (choćby w napisach końcowych, których w ogóle w tej kronice filmowej nie było) sprawa była by czysta. Prawo cytatu, tym bardziej w newsie. Ale oni żadnych źródeł nie podali, nawet tak kretyńskich, co stosują na co dzień w Dzienniku Telewizyjnym o 19:30 czyli źródło: youtube lub źródło: internet. Nie dopełniono tego, więc minimalnie muszą to uzupełnić.