Wpis z mikrobloga

Ostatnio kilku osobom zwracałem uwagę, żeby nie korzystali ze starych aluminiowych sztućców i zastawy kuchennej ze względu na toksyczność tego pierwiastka. Myślę, że warto o tym wspomnieć, żeby niepotrzebnie się nie truć, bo okazji i tak jest do tego u nas mnóstwo.
Aluminium jest toksyczne dla organizmu, odkłada się w mózgu i powoduje Alzheimera (łatwo nawet skojarzyć: Al z Alzheimerem). Dość długo trzeba dostarczać ten pierwiastek do organizmu, dopóki nie nagromadzi się go wystarczająco, by mógł dać o swojej obecność, jest to więc bomba zegarowa aktywująca się w późniejszym wieku.
Jakiś czas temu taki osprzęt kuchenny był wycofywany ze stołówek szkolnych i wojskowych i powinien nie występować w powszechnym obiegu. Jeśli chodzi o picie z puszek aluminiowych, to nie ma problemu, bo są one pokryte warstwą ochronną lakieru i napój nie ma bezpośredniego styku z metalem.
Wpis opieram na podstawie wiedzy ze studiów z zajęć z materiałoznawstwa i z materiałoznawstwa medycznego.
#medycyna #materialoznawstwo #ciekawostki #amelinium
  • 8
  • Odpowiedz
@Czarny_Czeplin: Z glinem warto dodać, że picie herbaty fusiastej/nawet z torebki jak jest jeszcze w środku razem z cytryną powoduje rozpuszczanie związków glinu zawartych w liściach herbaty (normalnie nie są rozpuszczalne w wodzie, co innego cytrynian glinu)
  • Odpowiedz
@Czarny_Czeplin: ale ile tego aluminium KONKRETNIE przechodzi do organizmu podczas jednego posiłku i w jakich okolicznościach? Nie jest czasem tak że dzieję się to wyłącznie w wypadku kwaśnych potraw? Pomidorówki, kapuśniaki itp. Mam turystyczny garnuszek z aluminium i nie sądzę żeby zagotowanie w nim wody na herbatę powodowało odkładanie się tego pierwiastka w organizmie.
  • Odpowiedz
@mlek: Sprostowanie: na podstawie na szybko przeczytanych badań węgierskich i darmowych streszczeń rozdziałów książki "Aluminium and Alzheimer's Disease: The Science that Describes the Link" poprawiam, że problem występuje przy niewydolnościach nerek. Jeżeli nerki działają poprawie, powinny usunąć związki aluminium. Do krwioobiegu z układu pokarmowego dostaje się około 10% tego pierwiastka i jego związków zawartych w wypitych płynach.
Nie mniej potwierdzony jest negatywny skutek Al na komórki nerwowe.
Podsumowując: okazjonalny użytek jest
  • Odpowiedz
@Stara: Nie wiedziałem, poczytam o tym przy najbliższej okazji, posprawdzam, czym to skutkuje, jeśli w ogóle skutkuje :) Amalgamaty też takie niby straszne, bo zawierają rtęć, ale wydziela się jej do organizmu mniej, niż przyjmuje się dziennie z pokarmami
  • Odpowiedz