Wpis z mikrobloga

Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główny cel). Wygląda następująco. Zastanawiające są dekoracje za 12 000 zł. Mam nadzieję, że zobaczę w sobotę te dekoracje za tyle kasy. Co do kabaretu - nie będą to żadne osoby zewnątrz, kabaret organizują uczniowie. Po co 1000 zł na organizację kabaretu przez uczniów też może być zastanawiające, jego tematem ma być mniej więcej "śmianie się z nauczycieli", w każdym razie nie będzie wymagał żadnych rekwizytów ani specjalnych strojów. O innych kosztach trudno mi mówić. Coś tam słyszałem, że wynajęcie ochroniarza to jakieś 400 zł w pubie czy coś. Tutaj chyba nie potrzeba aż tak silnej "ochrony", a jedynie sprawdzających listę. Macie wykaz, możecie przeanalizować. Ja jeszcze po studniówce się do tego odniosę. Może będą fajerwerki, fontanna czekoladowa i coś jeszcze - w końcu takie dekoracje to mogą rzeczywiście kosztować. Czekam na waszą ekspertyzę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ps. Jeśli macie pomysły, co dalej z tym robić (bo już widzę jakie są opinie na temat kosztów) to piszcie w komentarzach. Dowód na wydatki już jest, tak więc myślę, że można coś wymyślić.

#studniowka #zalesie #oszukujo #januszebiznesu
artur200222 - Poprzedni wpis odnoście studniówki: klik

Otrzymałem kosztorys (główn...

źródło: comment_VlfMQFuKjdKdxGg6W3Xi0SQovVoilv8h.jpg

Pobierz
  • 274
  • Odpowiedz
@artur200222: Jeszcze jedna myśl mnie nachodzi jak patrzę za to całe zestawienie. Jest podział na uczniów i osoby towarzyszące. Tylko im dłużej na to patrzę to coraz bardziej jestem przekonany, że jak najwięcej "kosztów" zostało przerzuconych na uczniów żeby przyszły jakieś osoby towarzyszące.
Nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć dlaczego ZAIKS albo kabaret nie jest równo podzielony.
  • Odpowiedz
Firma kateringowa powinna wliczyć sobie straty w cenę usługi


@Kajakiem_przez_Tybet: Może dlatego zawołali 40k ( )
Nie no, serio. Niech mi ktoś powie czy 40k za niecałe 300 osób BEZ ALKOHOLU (bo studniówka, przypominam) to jest rynkowa cena?
  • Odpowiedz
@Kajakiem_przez_Tybet: Nie znam układu szkoły, ale uczniowie będą pewnie chodzili po jakimś terenie szkoły to też zapewne będzie do sprzątania nie tylko ta sama gimnastyczna. W sprzątaniu może być też zawarte zdjęcie wszelkich dekoracji i przywrócenie sali do poprzedniego stanu.
  • Odpowiedz
no jak? 10 sprzątaczek będzie przez 10 godzin sprzątało salę gimnastyczną?


@Kajakiem_przez_Tybet: Teraz jak się nad tym zastanawiam to rzeczywiście trochę dużo. Przecież nie będą prali dywanów. Jak tu jest wałek to pewnie taki, że szkolnym sprzątaczkom obiecano premię studniówkową i uczniowie się na to zrzucą
  • Odpowiedz
W sprzątaniu może być też zawarte zdjęcie wszelkich dekoracji i przywrócenie sali do poprzedniego stanu


@stash: W sumie nadal nie wiemy co to będą za dekoracje więc wykluczyć tego nie można. Tak czy inaczej moim zdaniem szkoda czasu na drążenie akurat tej sprawy bo dla kosztu jaki ponoszą uczniowie nie ma to tak ogromnego znaczenia.
  • Odpowiedz
@artur200222: ja w sprawe nie chce się mieszać, bo średnio jestem obeznany, ale jeśli "dekoracje" kosztują 12000zl, to gołym okiem widać, ze ktoś leci w #!$%@?, chyba, że jak już bedziesz mieć tę studniówke i będą jakieś super bajery, to wtedy ok(w co wątpie). Najlepiej jakbyś podczas studniówki nagrał sobie pare minut tych "dekoracji", w razie czego zawsze będziesz miał czego się podtrzymać w razie udowadniania czegoś.
  • Odpowiedz
Tak w ogole pamiętacie jak w pierwszym wpisie szacowałem koszty na 45 000 zł? Ostatecznie wyszło ponad 70 000 zł (!). klik

@Alfirin: Nie mam takich informacji. W sobotę spróbuję dowiedzieć się tyle ile mogę
@olewales: Zobaczymy czy będziemy jedli na papierowych talerzykach ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Najlepiej jakbyś podczas studniówki nagrał sobie pare minut tych "dekoracji", w razie czego zawsze będziesz miał czego się podtrzymać w razie udowadniania czegoś.


@ldldld: @artur200222: W ogóle dużo bym nagrywał. Nie koncentrowałbym się na tym za bardzo, żeby nie psuć sobie zabawy ale na pewno i tak będzie na to dużo czasu. Zaczynając bramkarza/"ochrony" jeżeli będzie mu z kieszeni wystawała legitymacja inwalidzka, przez ekipę od foto, video, DJa (jakby się
  • Odpowiedz
@artur200222: Wiesz co, nawet jakby wszystko było idealnie to cena i tak jest podejrzana bo z tego co ludzie pisali pod Twoimi wcześniejszymi wpisami taniej wychodziły studniówki organizowane w lokalach a to jednak trochę większa atrakcja niż bal na sali gimnastycznej. Ale jeśli będą jakieś niedociągnięcia to tym bardziej masz prawo kręcić aferę.
  • Odpowiedz
@artur200222: moje zdanie jest takie, że ja bym wziął pannę i za 600 wyjechał na weekend, spał w hotelu, zjadł kolacje w restauracji i śmiał się jak ktoś by mówił ze KONIECZNIE, podkreślam KONIECZNIE trzeba iść na studniówkę bo to pierwszy bal w życiu :D
  • Odpowiedz