Wpis z mikrobloga

Mirki, znalazłem info, że można sobie przywołać takiego NPC jak "Rycerz Lautrek z Carim" w Głębinach.

Sprawdzam kto to - powinien być w parafii nieumarłych w celi. Szybka rozkmina - byłem tam przed walką z gargulcami i nic tam nie było, więc olałem. Wracam szmat drogi tam z powrotem - patrzę, a nadal go nie ma. Szukam info w google czemu go nie ma - powinien być w Firelink Shrine (naprzeciwko NPC od estusa uwięzionej w celi).

Nie ma go ani w celi...

#darksouls
Atexor - Mirki, znalazłem info, że można sobie przywołać takiego NPC jak "Rycerz Laut...

źródło: comment_lO1l0c7v5JntCip7YIPjfnaqpM19RKp1.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Atexor: Iaito na chatce w Blighttown, miecz Gravelorda z przymierza (dostajesz za samo dojście, cud też), czarna halabarda z rycerza przy hydrze, Uchigatana zabrana handlarzowi w mieście (ma gorszy moveset niż Iaito), coś tam jeszcze było, włócznia zwykła jest dobra. To są takie blisko firelink shrine. Jak przechodzisz za którymś razem to biegniesz nago z jakimś sierpem albo miotłą (nie ma znaczenia co używasz).

Ciekawostka -> https://www.youtube.com/watch?v=6c5XxZ707Ww

Co z tego że
  • Odpowiedz
@Jolly_Roger:

Iaito na chatce w Blighttown

Zanim ja dotrę do Blightown, to wcale nie taki początek gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

miecz Gravelorda z przymierza (dostajesz za samo dojście, cud też),

Kak widzę, to jest to dość daleko chyba. Na początku gry jeden w Firelink oferuje dołączenie do przemierza, ale wolałem od razu się nie godzić, bo mogą być jakieś kary za opuszczenie. Coś jak w Stalkerze...
  • Odpowiedz
mmo/rpg i expię "op-postać"


@Atexor: Tu się wygrywa mechaniką nie statami, dlatego masz masę ludzi którzy przechodzą grę postacią bez levelowania, estususów i używania ognisk
coolface - > mmo/rpg i expię "op-postać"

@Atexor: Tu się wygrywa mechaniką nie sta...
  • Odpowiedz
Zanim ja dotrę do Blightown, to wcale nie taki początek gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Atexor: wejdź od tyłu xD, jaskinia z drugim wejściem do Blighttown jest obok windy z firelink shrine, jeżeli byłeś przy śpiącym smoku z mieczem Astory to to są te okolice (na jednym końcu są smoki, a na drugim jaskinia i winda). Główne wejście do Blighttown jest po zabiciu tego bossa z Głębin
  • Odpowiedz
@coolface: takich deathrunów w grach widziałem już wiele. Od HL2 począwszy, przez Gothica na DSach kończywszy. Wolę nie wiedzieć ile "hektogodzin" nad tym spędzili, aby wymasterować wszelakie taktyki na każdą lokację, bossa etc.

@Jolly_Roger: właśnie ubiłem tego smoka. Po swojemu. Spróbowałem zmieniać z 1H na 2H, ale jakoś nie widziałem różnicy w zadawanym dmg... Tylko w tym, że dwuręcznie jest trochę wolniej.

Główne wejście do Blighttown jest po zabiciu
  • Odpowiedz
No dobra, silna psychika, ale nadal JAK. Z taką maczugą takie mu obrażenia zadawać. Po 68-119. U mnie było po 20...


@Atexor: ta startowa maczuga ma chyba A do siły, czyli się dobrze skaluje. Jak atakowałeś jakimś gównem to się nie dziw. xd Poka staty.
  • Odpowiedz
@Jolly_Roger: To wiele wyjaśnia, ale i tak patrząc na ilość max HP, czy flaszeczek estusa, to raczej w miarę początek gry. Człowiek znikąd > woj?

Staty trochę z dupy, do inteligencji 10, aby móc z jednym handlować, teraz myślałem, aby mieć mieczyk Astory (po ulepszeniu lepszy od Drake Sworda), tylko wymaga 14 pkt. wiary. No i trochę problem będzie z ulepszaniem jego.
Atexor - @Jolly_Roger: To wiele wyjaśnia, ale i tak patrząc na ilość max HP, czy flas...

źródło: comment_4EmyFIjg9dPo9yTyjI7tbbUcBZVfGAQJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Atexor: Ehhh, zamiast przejść samemu jak człowiek na własne życzenie zaspoilerowałeś sobie pół gry. Ile ja bym dał żeby przeżyć to jeszcze raz (,)
  • Odpowiedz
@Atexor: ja bym się nie pchał w ten miecz z Astory, ale jak tam uważasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na 37. lvlu to już powinieneś być... nie powiem gdzie. xd

ta postać z filmiku to był człowiek znikąd, kilka minut po rozpoczęciu gry. Dostosuj broń do statystyk jak nie chcesz walić za 20 dmg.
  • Odpowiedz
@Jolly_Roger: wiem, że daleko. I nie zdziwiłbym się, jakby niektórzy ukończyli grę na 30 lvlu. Ale dużo expiłem jak mówiłem. Przyzwyczajenia z innych gier. Każda lepsza broń od Drake Sworda ma kosmiczne wymagania, to trza expić. A HP też się przyda, aby nie padać na hita... no i wytrzymałość. No w sumie wszystko.

Dostosowanie broni do statystyk - i tu jest problem, bo nawet licząc te skalowania ABCD innych itemów, to
  • Odpowiedz
@Atexor: ja już zamykam mordę i nic nie mówię. xD I tak długo się wstrzymywałem na początku.

Wyłącz wiki, i sam zaglądaj w każdy kąt, czytaj podpowiedzi na ziemi, odwiedzaj co jakiś czas stare lokacje itp.

Każde następne podejście do gry jest łatwiejsze i bardziej......świadome o co tu właściwie chodzi.

ps. te kryształowe eq jest gówniane, zwróciłem tylko uwagę na kryształową halabardę, która jest wyjątkiem.
  • Odpowiedz
@Jolly_Roger: Do zaglądania w kąty nie trza namawiać. To mam we krwi. Mógłbym robić mapy labiryntów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak mówiłem - tylko sprawy EQ nie ogarniam (+ parę dni temu z przypadkowym atakiem na kowlaa Andre, na co miał instant focha). Moim zdaniem tę sprawę w Soulsach skopali.

Każde następne podejście do gry jest łatwiejsze i bardziej......świadome o co tu właściwie chodzi.

Mam nadzieję, bo
  • Odpowiedz