Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi #!$%@? jak to się utrzymuje na rynku?
Społem LUX, polska (bardziej regionalna) sieć sklepów, której 99% pracownic zatrzymało się na PRLu. Wszystkie towary są 50-100% droższe, niż w innych sklepach. Oni utrzymują z emerytów, którzy tam zostawiają kasę z sentymentu czy ki #!$%@??
#lubelskie #zamosc #przemyslenia
Pobierz Jestem_Tutaj - Powiedzcie mi #!$%@? jak to się utrzymuje na rynku?
Społem LUX, polsk...
źródło: comment_ZT1FkjfVj8oWQxjWR9M2XIwJYUROEzh3.jpg
  • 54
@Jestem_Tutaj: u mnie w dość małym mieście (17 tysięcy mieszkańców). Zostało chyba jedno takie typowe full społem. Ale inne połączyły się z tymi zielonymi "centrum". Moja mama w takim centrum zawsze kupuje chleb bo według niej maja tam najlepszy i bez konserwantów bo pieczony właśnie w takiej małej piekarni społem. Nie wiem na jakiej zasadzie działa to połączenie ale są produkty takie i takie oraz pracownice migrują między zwykłym społem a
@Jestem_Tutaj obsługiwalem te sklepy jako przedstawiciel, obsługa na poziomie wczesnego PRLu, zero chęci wprowadzenia innowacji do placówek handlowych, marża 2x wyższa niż w każdej innej sieci i płacz, że sklep nierentowny. Kilka razy po sprzedaży takich sklepów w dobrych miejscach innym sieciom z XXI w. okazywało się, że zamiast obrotu miesięcznego 100K można wyciągnąć nawet milion złotych - realna sytuacja, ale prezes wolał jebnąć małpkę do obiadu, zamiast słuchać dobrych rad. Niech