Wpis z mikrobloga

@m4kb0l: problem w tym, że przez nieuwagę kierowców samochodów nawet jak jedziesz przepisowo motocyklem możesz stracić życie. Mam znajomego, który jeździł mega przepisowo, nie wyprzedzał szaleńczo itp. Ale facet w aucie nie spojrzał w lusterko, wymusił, zajechał mu drogę i teraz ma stały uszczerbek na zdrowiu.
#!$%@? jest na własne ryzyko, czy to w aucie czy na motocyklu, ale uważanie na drodze dotyczy nas wszystkich
@blubi_su: Dla mnie patrzenie w lusterka to oczywista oczywistość. Taka "kampania" tego nie zmieni. Zawsze się tacy znajdą którzy się zagapią albo nie zauważą motocyklisty. Mi się też kiedyś tak zdarzyło. Ciemno, deszcz, słabe światła motocyklisty. Nie mówię, że to wina motocyklisty. Na szczęście nic się nie stało. Pytanie jak mam zauważyć motocyklistę który pojawia się w ciągu jednej sekundy...
@PanKracy582: ja nie ważne czy jadę samochodem, motocyklem czy hulajnogą życie nauczyło mnie żeby mieć świadomość swojego otoczenia, zawsze patrzę w lusterka (nawet jak jeszcze nie jeździłem motocyklem) bo to pozwala uniknąć sytuacji z martwym polem. Jadę po autostradzie czy innej drodze to spoglądam w lusterko czy ktoś za mną nie jedzie. Jak ktoś jechał, a go teraz nie widzę, a chcę wyprzedzić czy zmienić pas to się rozglądam po martwych
@blubi_su: @Przepior86:

Ty możesz mieć wgniecione drzwi ale przez to że nie spojrzałeś w lusterko to możesz kogoś zabić.


A kto każe wam jeździć motocyklem? Ze względu na budowę i mniejszą masę motocyklu sami prosicie los o większy uszczerbek na zdrowiu podczas kolizji/wypadku. Musicie być świadomi, że takie sytuacje się zdarzają i są nie do przewidzenia. Zacznijcie jeździć samochodami, które są bezpieczniejsze ( ͡°( ͡° ͜ʖ