Wpis z mikrobloga

@Crea: Halo, halo. To tak jakby żądać odszkodowania za raka spowodowanego paleniem papierosów.
@blubi_su: Nie chcę narażać się na ewentualny wypadek i znaczne uszkodzenie ciała więc nie jeżdzę na motocyklu. Nawet idiota stwierdzi, że ten środek lokomocji jest mniej bezpieczny.
@FIFO: jest nie zaprzeczam. Ale to nie powód, żeby negować akcję, która ma zwiększyć bezpieczeństwo (nie tylko motocyklistów). Ja też uważam, jak duża część ludzi w tym poście, że #!$%@? powinno się odbywać w kontrolowanych warunkach, a jak ktoś to robi bez głowy i na drodze to sam się o to prosi. Święty nie jestem, ale jak już odkręcam, to najpierw się upewniam że jest to bezpieczne.
@FIFO: jak wywrócisz się w zbroi (kevlarowej dla przykładu żeby być nowoczesnym) to masz mniejsze prawdopodobieństwo że się potłuczesz niż jak wywrócisz się w dżinsach i koszulce

nawet idiota stwierdzi że dżinsy i koszulka są mniej bezpieczne

wniosek, ubieraj się w zbroję

#pdk
@tosyu: Retoryka gimby. Tutaj rozpatrujemy porównanie dwóch środków lokomocji i ich bezpieczeństwa, a nie randomowych sytuacji w życiu na, które nie mamy wpływu i mogą się wydarzyć. Samochód jest bezpieczniejszy niż motocykl, dlatego znając swoje zamiłowanie do #!$%@? autem w trasie i możliwe konsekwencje wypadku w życiu nie wsiadłbym na motor, bo już dawno byłbym warzywem. Taki życiowy wybór- to wszystko.
@FIFO: Ale nie kapujesz, że ludzie są inni? Że mają inne potrzeby i zamiłowania? Jedni chcą jeździć motem, drudzy autem, a trzeci latać na paralotni. Gdyby każdy trzymał się twojej wątpliwej logiki, "nie rób tego, bo to niebezpieczne" to dalej byśmy siedzieli w jaskiniach.
@NajwyzszaFormaSztuki:

Mam nadzieję, że liczysz się z ewentualnymi konsekwencjami?

Tak, jednak moja utrata panowania nad pojazdem i np. #!$%@? w barierkę energochłonną przy 160km/h skończy się prawdopodobnie potłuczeniami i złamaniem kości, a Twoja jazda na motocyklu i ta sama sytuacja prawdopodobnie wystrzałem z katapulty i śmiercią. Chociaż to i tak generalizowanie.
@amath:

160 km/h #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


wiedziałem, że ktoś czepi się tego argumentu. Fakt- jesteś fajniejszy (twój wywód właśnie pokazuje wycinek "stanu umysłu" ogółu motocyklistów). 160 km/h na polskich "autostradach" w warunkach drogowych to pewnego rodzaju wyczyn.


to nie generalizuj, nie jeździsz się nie wypowiadaj bo w dupie byłeś i gówno widziałeś.


Ale jestem w stanie ocenić budowę obu pojazdów czy systemy chroniące kierowcę podczas