Wpis z mikrobloga

Lekarze chirurdzy na zdjęciu kłaniają się chłopcu, który miał zaledwie 11 lat. Liang Yaoyi żył w Chinach. Na krótko przed śmiercią złożył oświadczenie, że ofiarowuje wszystkie swoje organy ludziom czekającym na przeszczep.

Chłopiec pragnął zostać lekarzem, gdy dorośnie. Los zdecydował jednak inaczej. Liang chciał uczynić coś dobrego dla innych. Rodzina chłopca nie popierała tej decyzji, ale uszanowała ostatnią wolę umierającego dziecka. Wszyscy pacjenci, którzy otrzymają jeden z jego organów, dostaną drugą szansę od życia. Dlatego lekarze z wielkim szacunkiem kłaniają się przed zmarłym dzieckiem, które podjęło bezinteresowną decyzję, by ofiarować życie innym.
Źródło
#historiajednejfotografii
haxxx - Lekarze chirurdzy na zdjęciu kłaniają się chłopcu, który miał zaledwie 11 lat...

źródło: comment_rTUeuOK42LAnheh9cU6FodePNXHYCRv8.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
Osobiście uważam, że jedyne 100% oznaki śmierci to plamy opadowe. Śmierć pnia mózgu jedynie oznacza, że śmierć nieuchronnie nastąpi, a nie że już nastąpiła. Ale też słyszałem, że zdarzały się przypadki, że ktoś to przeżywał (możliwe, że błędnie stwierdzone).


@mopo: Ciemnota, ciemnota i jeszcze raz ciemnota.
  • Odpowiedz
@su1ik: Kolega Kolosus twierdzi, ze nie dziala, ale skoro wg ciebie dziala to skad ta zapasc w transplantologii? Czy to tez mit? Skoro wiesz duzo to sie wypowiedz i prostuj, udziel informacji, a nie dajesz malo wnoszace wpisy.

@krasecz Pacjenci maja kontakt z lekarzami i to na ich podstawie wyrabiaja sobie zdanie, a nie na podstawie ludzi z biur promocji tego i tamtego. Jak lekarze beda krecili to ludzie beda mieli
  • Odpowiedz
"Pacjenci maja kontakt z lekarzami i to na ich podstawie wyrabiaja sobie zdanie"
To jakie sobie zdanie wyrobią jak lekarze powiedzą. Przetłumaczyłem. Łapiesz związek z samobójstwem wspomaganym?
  • Odpowiedz
Ja np niechciałbym oddać narządów po śmierci (tylko bliska rodzina) i mało mnie obchodzi kogo bym w ten sposób uratował i żadne ckliwe historie mnie nie ruszają. Niczyja sprawa co kto robi ze swoim ciałem. Można propagować to podobnie do zdrowego trybu życia, ale zobowiązania i przymusy są z definicji złe.


@Toporky: prymitywny człowiek pierwotny detect'd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz