Wpis z mikrobloga

Lekarze chirurdzy na zdjęciu kłaniają się chłopcu, który miał zaledwie 11 lat. Liang Yaoyi żył w Chinach. Na krótko przed śmiercią złożył oświadczenie, że ofiarowuje wszystkie swoje organy ludziom czekającym na przeszczep.

Chłopiec pragnął zostać lekarzem, gdy dorośnie. Los zdecydował jednak inaczej. Liang chciał uczynić coś dobrego dla innych. Rodzina chłopca nie popierała tej decyzji, ale uszanowała ostatnią wolę umierającego dziecka. Wszyscy pacjenci, którzy otrzymają jeden z jego organów, dostaną drugą szansę od życia. Dlatego lekarze z wielkim szacunkiem kłaniają się przed zmarłym dzieckiem, które podjęło bezinteresowną decyzję, by ofiarować życie innym.
Źródło
#historiajednejfotografii
Pobierz haxxx - Lekarze chirurdzy na zdjęciu kłaniają się chłopcu, który miał zaledwie 11 lat...
źródło: comment_rTUeuOK42LAnheh9cU6FodePNXHYCRv8.jpg
  • 78
@su1ik: @Kolosus @krasecz no dobrze, nie ma takich oswiadczen, sugerowalem sie tym zdjeciem i rozmowami ze studentami medycyny, ktorzy sami by nie podpisali takich oswiadczen (przyklad przyszlego ratownika jest wyzej).
Jest domyslna zgoda, ale sami twierdzicie, ze nie dziala to tak jak powinno i powodem jest m.in. ciemne spoleczenstwo. Ciemnote spoleczenstwa moga zlikwidowac sami lekarze. Jak wsrod was beda hipokryci to spoleczenstwo nie bedzie madre i ufne w takie rozwiazania.
Jeden
I tak powinno być. Trupowi organy są niepotrzebne, za to kilka rodzin może uchronić od traumatycznej śmierci swojego dziecka z powodu braku organu do przeszczepu. Powinnien być nakaz wyciągania organów z wyjątkiem wyjątkowych sytuacji.
@WiadroPoSkrobance: Nikt do niczego nie powinien być zobligowany. Fakt, świadomość wśród lekarzy powinna być większa, ale nikt do niczego nie powinien być zobligowany. „Odgórny prikaz” nie prowadzi nigdy do niczego dobrego. Jak ktoś chce być pochowanym „w całości”, to jego sprawa i nikomu nic do tego. To, że ja osobiście jestem dawcom (noszę w portfelu deklarację) i uważam, że każdy powinien po śmierci oddać swoje organy na przeszczepy, nie upoważnia
Niech mi ktoś powie jakie są argumenty osób które nie zgadzaja się oddać po śmierci organow/rodziny która się na to nie zgadza? Bo serio, nie umiem wymyślić ani jednego argumentu przeciw oddawaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bluberr: miałaś lekki wypadek ale lekarze mają zlecenie na jak najszybsze dostarczenie konkretnego organu. Nagle okazuje się że twój stan się pogorszył.
szkoda, że sami lekarze nie są chętni do podpisywania tych oświadczeń. Każdy student medycyny powinien być do tego zobligowany.


@WiadroPoSkrobance: Ty chyba żartujesz? Nie każdy ma takie przekonania, to powinna być dobrowolna decyzja. Ja różne kontrowersyjne argumenty słyszałem o przeszczepach. Osobiście uważam, że jedyne 100% oznaki śmierci to plamy opadowe. Śmierć pnia mózgu jedynie oznacza, że śmierć nieuchronnie nastąpi, a nie że już nastąpiła. Ale też słyszałem, że zdarzały się przypadki,
@WiadroPoSkrobance: #!$%@?ło cię? Ten kraj JUŻ zniechęca ludzi do bycia lekarzami. Dobijmy to jeszcze bardziej...
Ja np niechciałbym oddać narządów po śmierci (tylko bliska rodzina) i mało mnie obchodzi kogo bym w ten sposób uratował i żadne ckliwe historie mnie nie ruszają. Niczyja sprawa co kto robi ze swoim ciałem. Można propagować to podobnie do zdrowego trybu życia, ale zobowiązania i przymusy są z definicji złe.