Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, mam pytanie do Was, ale bardzo proszę o wyrozumiałość, bo już i tak jestem trochę załamana ;)
Jestem mirabelką lvl 26 i mam nadwagę. Przy wzroście 163 cm ważę 69 kg. Walczę z tym od roku ale niestety co stracę kilka kg to potem albo się rozchoruję, albo złapię kontuzję, albo coś innego i kilogramy wracają. Robiłam badania na tarczycę i ledwo co, ale było w normie.

Możecie poradzić mi jakiś system treningowy i dietę która na Was podziałała? Czy mogę łączyć ćwiczenia siłowe i cardio? W internecie jest tyle sprzecznych informacji, że już się w tym gubię. Jedni mówią, że fitnessy to strata czasu, inni, że długie sesje cardio to strata czasu, jeszcze inni, że nie można ćwiczyć codziennie, a inni, żeby codziennie. Jedni mówią, że nie można łączyć redukcji z ćwiczeniami siłowymi, inni że można. Jedni mówią, że bez węglowodanów, inni że z.

Wiadomo, że dieta to podstawa, ale nie mam czasu gotować 5 razy dziennie. Rozpisałam sobie dietę na 1400 kcal ale przygotowanie 5 smacznych i ciekawych posiłków zajmuje mi pół dnia. Czy mogła bym jeść np. 2, 3 razy dziennie taką samą ilość kcal?

Myślałam żeby połączyć trening siłowy z cardio. 3 razy w tygodniu trening siłowy plus 5 razy w tygodniu cardio (najlepiej pływanie i rower, bo po bieganiu mam kontuzje). Czy mogę dzień po treningu siłowym zrobić 40 km na rowerze? Czy mięśnie muszą odpocząć?

I jeszcze pytanie do dziewczyn, jak sobie radzicie z ćwiczeniami w czasie okresu? Ja jestem wtedy taka osłabiona, że ledwo mogę chodzić z bólu, próbowałam wtedy ćwiczyć, ale moje okresy to masakra. Jest mi niedobrze, mam problemy z trawieniem, zawroty głowy, nie jestem w stanie wtedy zrobić normalnego treningu i się załamuję, że 3 tygodnie pracy idą na marne.

Bardzo proszę o merytoryczne komentarze, bo już i tak wszyscy mi cisną, że kiedyś byłam taka chuda, a teraz już nie jestem :(

Najgorsze jest to, że nie czuję się gruba, mam w miarę dobrą kondycję, dbam o siebie i nie wiem czy mam jakieś złe lustra, ale wydaje mi się, że wyglądam w miarę ok. Moja waga przeszkadza mi raczej psychicznie, jestem ładną dziewczyną i mimo nadwagi mam powodzenie, ale i tak wstydzę się wychodzić z domu i olewam wszystkich. Niestety jak widzę fotki z siostrą albo koleżankami które ważą 40 kg to wyglądam przy nich jak wieloryb i dostaję depresji. Już sama nie wiem czy mam jakieś zaburzenia i nie widzę jak wyglądam, czy co? Miał ktoś z Was tak? Pozdrawiam

#mirkokoksy #silownia #dieta #odchudzanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 88
Po pierwsze mam dziewczynę która jest 10 kg cięższa i jest słodka, wiec nie popadaj w jakaś rozpacz. Jeżeli chcesz zrzucić to ok. Przechodziłem to i moim zdaniem najlepiej wybrać sobie taki sport, który sprawia przyjemność. Do niczego nie można się zmuszać - intensywność diety i treningu jest chyba kluczem. Na myśl ćwiczeń powinnaś mieć miłe skojarzenia. Siłownia - poczucie takiej wspólnoty osób które zebrały się razem i walczą ciężko z samym
@Crock92 chodziło o to iż masowo wyjdzie dziewczyna na zero. Jak zacznie ostro ćwiczyć to spali tłuszcz i rozbuduje mięśnie

Stąd pisałem o długich spacerach a nie treningach przy ograniczeniu kalorii.
Jeśli mikrokoksy zrozumialy, że mówiłem o alchemii i zmianie piasku w srebro to gratulacje
OP: @pkrr: a na czym to polega? Jakie są objawy? Byłam u dietetyka kilka miesięcy temu, miałam robiony obszerny zestaw badań, był tam cukier, hormony, cholesterol, trójglicerydy i jeszcze kilka rzeczy. Wszystko było w normie (nic na czerwono się nie świeciło). Dietetyczka i lekarka stwierdziły, że wszystko jest ok, i powinnam spokojnie zrzucić kilogramy. Ale może powinnam zrobić jakieś dokładniejsze badania?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
OP: @DreyfuS: 1400 to mi wyszło po wyliczeniu zapotrzebowania na 1600 i odjęciu tych 200 żeby było na minusie. Ale właśnie w dzień treningowy powinnam pewnie dodać, tylko ile? Przeważnie robię trening siłowy w 40 minut a potem 40 minut cardio. To ile powinnam dodać w takie dni? Plus 300 było by ok?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling

OP: @Ilod: ok, dzięki. Po prostu gubię się w tym obcinaniu i dodawaniu kalorii przy wysiłku. Zdarzało mi się jednego dnia robić trening siłowy, potem godzinę pływania, a wieczorem pilates i już nie wiedziałam ile tych kalorii powinno być.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling

OP: @Daleki_Jones: na dietetyka, badania, lekarzy i diety wydałam już sporo ponad 1000 zł. Niestety byłam zawiedziona, bo mimo, że chodziłam do prywatnej kliniki to było to wszystko trochę żenujące. Przykładowo układanie jadłospisu: byłam pytana co lubię i czego nie lubię. Ogólnie uwielbiam "zdrowe" jedzenie, i nie mam problemu z niczym, jedyne co mi nie smakuje to owsianka. Prosiłam o jakieś ciekawe śniadania, bo to dla mnie najważniejszy posiłek dnia.
OP: @Amishia: a gdzie ja się nad sobą użalam? Po prostu pytam o radę, bo może ktoś ma podobne doświadczenia jak ja :) Co do okresu, to Twoje rady działają u mnie tylko w pierwszy i ostatni dzień, a okres niestety mam aż przez 7 dni, z czego przez pięć nie śpię, wymiotuję, mam jadłowstręt, gorączkę i ból wszystkich narządów wewnętrznych. Niestety radą na to są tabletki hormonalne i ketonal
OP: @wykopowy_brukselek: byłam u dietetyka, ale tak naprawdę jedyny pożytek z tego to motywacja, bo raz na miesiąc trzeba iść i się zważyć przy kimś. Ja lubię gotować i eksperymentować w kuchni, więc dla mnie taka gotowa dieta z szablonu była nudna i niesmaczna. Ile można jeść owsiankę i kurczaka z ryżem? Dlatego sama sobie opracowałam niskokaloryczne, ciekawe i smaczne przepisy za pomocą internetu. Problem jest taki, że wynajmuję mieszkanie
@AnonimoweMirkoWyznania 3,9 to za dużo w twoim wieku, ja wiem, że lekarze rodzinni przeważnie o tym nie mówią (albo nie wiedzą, nie wiem), ale chyba każdy endokrynolog czy ginekolog powie że za wysokie to tsh
Oczywiście warto zrobić badania ft3, ft4 i anty-tpo
a na czym to polega? Jakie są objawy? Byłam u dietetyka kilka miesięcy temu, miałam robiony obszerny zestaw badań, był tam cukier, hormony, cholesterol, trójglicerydy i jeszcze kilka rzeczy. Wszystko było w normie (nic na czerwono się nie świeciło). Dietetyczka i lekarka stwierdziły, że wszystko jest ok, i powinnam spokojnie zrzucić kilogramy. Ale może powinnam zrobić jakieś dokładniejsze badania?


@AnonimoweMirkoWyznania: nie, nie powinnas sie badac tylko powinnas zacząć liczyć kalorie (
WalecznyRogal: Sam wzrost i waga za dużo nie mówią. Znam dziewczynę, która ma 164 cm wzrostu i 64 kg wagi. Wygląda RE-WE-LA-CYJ-NIE.


@AnonimoweMirkoWyznania: o tym pisałem.. Mięśnie są 2 krotnie gęstsze niż tłuszcz

Ale jeśli tak, to spokojnie wystarczy 300 kcal i sporo białka, przede wszystkim ;)


@DreyfuS: dużo białka?
Tabele kaloryczne vital maxa polecam i tak wyliczyć sobie wg masy ciała ile powinno sie go spożywać.
Kobietom dużo nie
OP: @DreyfuS: a ćwiczysz w domu czy gdzieś? Ja właśnie mam zapał i np. uwielbiam pływać. Mogła bym chodzić na basen codziennie rano. Ale właśnie znajomy mnie nastraszył, że wtedy nie mam regeneracji i wszystko bez sensu i po każdym wysiłku dzień przerwy albo dwa. Nawet tutaj w komentarzach ktoś pisał, żeby nie robić cardio tego samego dnia co ćwiczenia siłowe, a z kolei trener mówił, żeby robić tego samego
OP: @kociorek: ok, znalazłam badania i było coś takiego:
TSH - 3,86 mlU/l (norma 0,27- 4,2)
FT3 - 3,73 pg/ml (norma 2,6- 4,4)
FT4 - 1,35 ng/dl (norma 1,00 - 1,60)
Glukoza - 5,27 mmol/l (norma 3,70 - 5,80)

Jak widzisz te wyniki jakoś się mieszczą w "normie" i widziała je lekarka i dietetyczka i obie stwierdziły, że wszystko jest ok, a winny jest brak regularnych posiłków, snu i ruchu.
OP: @hyperballad: Ej kurde znalazłam te badania i mam tam TSH 3,86 a norma jest 0,27 do 4,2. No ale przecież widziała to i lekarka i dietetyczka i nawet ich pytałam czy to nie za blisko granicy tej "normy" to mówiły, że nie i że jest w porządku. Mam się martwić tym? Te badania były kilka miesięcy temu robione, może już jest nawet gorzej ()

Ten
OP: @veilofdisguise: normalna może dla dziewczyn które mają same mięśnie :) Ja bym wolała tak z 10 kg mniej.

@methanex: brzmi to super, nie ma konwersacji prywatnej tutaj? Mogę Ci podać maila?

@MlodyDziadzioSpamer: dzięki za rady :) Właśnie to liczenie kalorii i makroskładników mnie dobija. Zwłaszcza jak sobie wymyślę jakieś danie i potem je pół godziny rozkładam na czynniki pierwsze. Poza tym jak sobie czasami podliczę to co
TSH - 3,86 mlU/l (norma 0,27- 4,2)

FT3 - 3,73 pg/ml (norma 2,6- 4,4)

FT4 - 1,35 ng/dl (norma 1,00 - 1,60)

Glukoza - 5,27 mmol/l (norma 3,70 - 5,80)

Jak widzisz te wyniki jakoś się mieszczą w "normie" i widziała je lekarka i dietetyczka i obie stwierdziły, że wszystko jest ok


@AnonimoweMirkoWyznania: Wyniki FT3 i FT4 oscylują około 60%, więc tutaj można powiedzieć, że się mieścisz w normie, natomiast wynik
muszę poszukać tej kartki z badaniami. Nie pamiętam jak tam było, ale przykładowo było napisane "norma 2-4" a ja miałam 3,9. Tak prawie na granicy


@AnonimoweMirkoWyznania: skonsultuj to z innym endokrynologiem. Mój lekarz też twierdził, że są w normie, bo mieściły się w przedziale. Czułem się jednak słabo. Drugi endo powiedział mi, że może i są w normie, ale dla 40-latka, a nie młodego faceta.
@AnonimoweMirkoWyznania: napisałam Ci rano PW, ale nie wiem czy jest możliwość odpowiedzi, więc jak coś, odezwij się do mnie na priv, jeśli masz jakieś pytania względem tego co Ci napisałam.
No i pytanie czy ktokolwiek badał Ci kiedykolwiek kortyzol?
OP: @JajecznicaNaGrzankach: dzięki za rady, to co piszesz brzmi sensownie :) Spróbuje ze dwa miesiące się spiąć i faktycznie nie przekraczać kalorii i może się zmuszę jakoś do ćwiczeń mimo "tych dni" i zobaczymy :)

@Fugazi: A czemu cardio i siłowe w inne dni? Właśnie trener na siłowni mi mówił, żeby robić w ten sam dzień co siłowe, bo za mocne cardio dzień po treningu siłowym przeszkadza w regeneracji,
ensownie :) Spróbuje ze dwa miesiące się spiąć i faktycznie nie przekraczać kalorii i może się zmuszę jakoś do ćwiczeń mimo "tych dni" i zobaczy


@AnonimoweMirkoWyznania: dałem ci link do dziennika vital maxa
ulóż tam sobie diete wg tych tabel
jest to banalnie proste
kup sobie wage na allegro i waż składniki przy robieniu posiłków.

wyrobisz w sobie tym rutyna.

Ja nie ćwicze od ponad 2 lat a do tej pory
@AnonimoweMirkoWyznania: > A czemu cardio i siłowe w inne dni?
Były badania na ten temat i wyszło że grupa mająca w inne dni > grupa siłowy potem cardio > grupa cardio potem siłowy. Było też inne badanie i wyszło że grupa jedząca posiłek 2-3 h po treningu > grupa jedząca później.

Nie wnikam dlaczego, po prostu science bitch ( ͡° ͜ʖ ͡°)