Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie:
- Dzień dobry chciałbym zarejestrować dziecko do Poradni ortodontycznej.
- W jakim wieku jest dziecko?
- Ma ukończone dziewięć lat.
- W takim układzie nie mogę zarejestrować dziecka.
- Dlaczego?
- Zapisy są na marzec 2021 roku, Pana dziecko przekroczy wówczas 12 rok życia. Nie przyjmujemy do Poradni dzieci po 12 roku życia.
  • 71
  • Odpowiedz
no i trafiłeś w punkt- nie każdego stać na prywatne wizyty ;)


@kaasin: Skoro Cię nie stać raz na jakiś czas wydać 100-200 zł na specjalistę dla dziecka to dlaczego w ogóle myślałeś o jego posiadaniu?
  • Odpowiedz
Ja rejestrowałem do kardiologa dziecko, w marcu i termin na luty 2018. Też Olsztyn. Zależy jak poradnia bo niektóre na bieżąco przyjmują. Taki system mamy.
  • Odpowiedz
@lady_katarina: nie napisalem, że mnie nie stać. Wskazałem na generalny problem ze służbą zdrowia. Poza tym moje dziecko cierpi na karłowatość przysadkową. Rozpieprza to życie w taki sposób, że nie masz pojęcia. Koszty miesięczne wynoszą 4000 zł/m-c. Ostatnio dostaliśmy dofinansowanie, okej, ale przeszlismy naprawdę piekło :) Generalnie ludzie mają problemy, których nie są w stanie przewidzieć.
  • Odpowiedz
@kaasin: no chyba że tak, zrozumiałam Twój komentarz tak jakbyś pisał o swojej sytuacji :p Ja po prostu wychodzę z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na dziecko musi być w 100% stabilny finansowo i być przygotowany na sytuacje gdy czasami trzeba na dziecko wyłożyć niespodziewanie jakąś kwotę. I wiem niestety, że często to się nie pokrywa z rzeczywistością, nieodpowiedzialni ludzie, wpadki, "nie stać mnie żeby Brajankowi kupić nową kurtkę, ale
  • Odpowiedz
@kaasin: Leczenie ortodontyczne (aparatami ruchomymi) refundowane jest przez NFZ do ukończenia 12 roku życia. Później rodzic płaci za wszystko. Im wcześniej się zacznie tym lepiej, bo prościej i taniej, lub bezpłatnie. Dużo osób zwleka, nie wiadomo dlaczego, jeśli to nic nie kosztuje a długo się czeka na wizytę (w miesiącach). Nie słuchajcie opinii, że do ortodonty należy iść jeśli wszystkie zęby się wyrżną lub w konkretnym, późniejszym wieku. Jeśli przychodnia ma
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Takie gadanie to zwykła wymówka, żeby dalej żyć jak pasożyt. Oczywiście nie masz dzieci, hehe, nie? Lepiej sobie pograć na komputerze i hodować kota. Gdyby dzieci mieli tylko ludzie zamożni ze 100% stabilną sytuacją finansową to po świecie by już dawno hulał wiatr.
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones: No nie mam dzieci, ale planuję mieć w przyszłości kiedy moja sytuacja finansowa, mieszkalna i rodzinna będzie stabilna. I staram się robić dużo by sobie taką sytuację zapewnić. Mało co gram aktualnie w gierki, bo siedzę po kilka godzin dziennie i uczę się intensywnie #programowanie żeby zapewnić swoim dzieciom w przyszłości godny byt (i przy okazji pracować przy czymś co lubię). Podobnie mój niebieski rozwija się w pracy, też jest
  • Odpowiedz