Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie:
- Dzień dobry chciałbym zarejestrować dziecko do Poradni ortodontycznej.
- W jakim wieku jest dziecko?
- Ma ukończone dziewięć lat.
- W takim układzie nie mogę zarejestrować dziecka.
- Dlaczego?
- Zapisy są na marzec 2021 roku, Pana dziecko przekroczy wówczas 12 rok życia. Nie przyjmujemy do Poradni dzieci po 12 roku życia.
  • 71
  • Odpowiedz
@lady_katarina: No nie mam dzieci, ale planuję mieć w przyszłości kiedy moja sytuacja finansowa, mieszkalna i rodzinna będzie stabilna.

Aha, czyli po 40 nadal będziesz czekała bo mamony nigdy za wiele.

I staram się robić dużo by sobie taką sytuację zapewnić.

Czyli siedzisz na tinderze?

Mało co gram aktualnie w gierki, bo siedzę po kilka godzin dziennie i uczę się intensywnie #programowanie żeby zapewnić swoim dzieciom w przyszłości godny byt (i
  • Odpowiedz
@lady_katarina jak ja bym mial czekać do śmierci na potomka to dziękuję. Mam 27 lat... W drodze drugie dziecko. Gdyby nasze dziecko zachorowało nagle, albo drugie urodziło się z poważną wadą która wymaga sporych nakładów finansowych to bym na pewno był pokonany. Oszczędności jako tako nie mamy bo gruntowny remont domu robimy i wszystko idzie w dom. Jak mnie przycisnie to myślę że dam radę bo wiem jakie umiejętności potrafię obrócić w
  • Odpowiedz
@MoHardcore: Ja to rozumiem, ale akurat teraz piszesz o skrajnej sytuacji, a ja miałam na myśli przeciętną rodzinę ze zdrowym dzieckiem, które raz na jakiś czas potrzebuje przykładowo dentysty i pasuje wyłożyć raz na kilka miesięcy stówę czy dwie. I miałam na myśli, że rodzina, która decyduje się na dziecko, a nie stać jej nawet na takie potrzeby to już jest jakaś nieodpowiedzialna patologia. Nigdzie nie wspomniałam, że ludzie muszą być
  • Odpowiedz
@lady_katarina to chyba że tak. Przepraszam. My chodzimy z młodym nawet do kilku prywatnych xD u okulistów byliśmy u dwóch na NFZ i trzech prywatnych. Żeby się upewnić co do jego astygmatyzmu. Pulmonolog też prywatnie bo ciągle katar - jakiś robaczek czy coś innego żyjącego przyczyna. Na NFZ to tylko pierwszego kontaktu... Wolę zjeść suchy chleb niż dziecku czegoś pozalowac. Organizm dziecka ciągle się kształtuje i uważam że jak jest problem to
  • Odpowiedz
@kaasin: Ja dzisiaj się z jakimś Januszem użerałem w poradni, musiałem mu grozić w końcu policją i ochroną, bo na moje "zapisy do poradni są na czerwiec 2018" zaczął #!$%@?ć coś o tym, że konowały chcą zarabiać na prywacie i spiseg dziejów. Zapytany o to, czy zdaje sobie sprawę z jakości finansowania ochrony zdrowia w polsce, ilości przekazywanego nań PKB i ilości lekarzy na tysiąc mieszkańców i czy jest świadomy tego,
  • Odpowiedz