Wpis z mikrobloga

Widziałem ostatnio bilbord akcji "Szkoła to nie kościół" i szukam sprzymierzeńców do podobnej akcji. A właściwie dwóch:
1. "Szkoła to nie dom" - chcę, aby WDŻ był nauczany w domach przez rodziców, a nie w szkole (na szczęście jest nauczany nieobowiązkowo, jak religia).
2. "Szkoła to nie stadion" - chcę, aby WF był nauczany na stadionach, a nie w szkole (i to jako przedmiot obowiązkowy!).
Kto jest za - łapka w górę.
#szkola #kosciol
musialmi - Widziałem ostatnio bilbord akcji "Szkoła to nie kościół" i szukam sprzymie...

źródło: comment_Oc3laHqFEVCw4VKrTi5MlVbFTu5kLKMW.jpg

Pobierz
  • 210
  • Odpowiedz
@musialmi:
"Szkoła to nie biblioteka" - lekcje języka polskiego nie powinny odbywać się w szkolnych ławach
"Szkoła to nie laboratorium" - nie narażajmy naszych dzieci na niebezpieczeństwo kontaktu ze żrącymi środkami chemicznymi
"Szkoła to nie kancelaria radcy prawnego" - lekcje WoSu należy wyprowadzić ze szkół
"Szkoła to nie kafejka komputerowa" - zlikwidować lekcje informatyki itd...
  • Odpowiedz
@musialmi: Macie ból dupy bo świecka szkoła w świeckim państwie nie powinna nauczać danej religii. W dodatku jest tyle sal katechetycznych przy kościołach a są niewykorzystane. To powinna byc lekcja dla chętnych, nie dopuszczalne jest zmuszanie(również poprzez układanie planu lekcji, czy też automatyczne wpisywanie na lekcje) do nauki religii
  • Odpowiedz
@wczoraj nigdy na religię nie chodziłam i nigdy etyki nie miałam. Choć i w podstawówce, i w gimnazjum i w liceum zawsze o tym przebąkiwali. Wiec albo szybciej konczylam, albo później zaczynałam albo miałam okienko i siedziałam w swietlicy/bibliotece/na korytarzu.
  • Odpowiedz
Religia powinna być w szkole, ale w innej formie. Jako ogólna wiedza o popularnych religiach. Po to jest podstawowe wykształcenie, żeby mieć jakaś nawet mała wiedzę o całym świecie. Wydaje mi się, ze warto wiedzieć co kieruje np. muzułmanami, jakie maja zasady i skąd to się wzięło. Nie mam zamiaru walczyć z katolikami, bo sam należę do tej grupy, ale szkoła jest od zdobywania wiedzy.
  • Odpowiedz
@musialmi: jako katol jestem za tą akcją, religia powinna wrócić do szkółek przy parafiach. Z resztą jakość prowadzonej przez katechetów czy księży religii to jakaś padaka, nie dziwię się, że później ludzie tak narzekają na kościół i przypisują mu wszystkie najgorsze cechy.
  • Odpowiedz
Tak, można nie zapisać, ale wtedy gówniak ma godzinę przerwy w środku dnia albo lekcję etyki którą i tak prowadzi katecheta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Super rozwiązanie
  • Odpowiedz
  • 6
@goly8622 niech sobie będzie ale finansowany przez kościół.
Jeśli religia ma zostać to powinien być to przedmiot gdzie uczymy się o wszystkich religiach
  • Odpowiedz