Wpis z mikrobloga

Jak masz w Tico gaźnik dobrze ustawiony [czyt. auto ma niski, REALNY przebieg, bo gaźnika nikt Ci dzisiaj nie wyreguluje] dobrze wyregulowaną instalację gazową i jedziesz w pojedynkę na V biegu te 70km\h to jest to spalanie realne.


@Zielony34: To to wiem, że benzyny nawet i koło trzech litrów spali w takich warunkach, ALE..... Zacząłem temat od jazdy 'wokół fyrtla'.. A to zupełnie inna bajka. Raz sejo zalałem za 5 dych
  • Odpowiedz
@JestemSzejkiem vento 1.6 w gazie stary jezdzisz za darmo, 1.9 tdi AFN jak ktos wczesniej pisal 5.4 litra w trasie przy 130km/h, przy 110km/h i nizej schodzisz ponizej 5l. w miescie niezmiennie od lat 6.9-7l a w zimie na mrozie do 8l.
  • Odpowiedz
130 kilomterow dziennie daje w ciagu 3 miesiecy ok 10 tys kilometrow. W aucie za 3 tys zl na bank w ciagu takiego przebiegu bedziesz mial kosztowne naprawy


@steve__mcqueen: i to jest najmądrzejszy komentarz tutaj
@JestemSzejkiem
właśnie pykło mi 25000km lanosem kupionym w listopadzie za 2000zł, w tym czasie wydałem kupę hajsu na:
-sprzęgło(900 komplet+pedał+łapa+robocizna)
-wtryski od gazu(350)
-reduktor od gazu(52zł za pakiet uszczelek, robiłem sam)
-łożyska przednich kół (270 z
  • Odpowiedz
to jest najmądrzejszy komentarz tutaj


@coo84: > właśnie pykło mi 25000km lanosem kupionym w listopadzie za 2000zł, w tym czasie wydałem kupę hajsu na:

@coo84: Czyli kupiłeś już padło. Ja mam Leganzę. W Styczniu minął rok, jak mam auto, do dzisiaj zrobiłem ponad 24000km. Do tej pory wymieniłem reduktor LPG, łączniki stabilizatora [16zł sztuka] i tuleje wahaczy z przodu [23zł sztuka] Auto kupiłem za 3000zł.
  • Odpowiedz
@Yooshi: w sumie nie wiem nie interesowalem sie. Moja ma 19 lat i stoi grzecznie w garazu jako zapasowe autko w rodzinie :) jest zajebista i nigdy jej nie sprzedam chyba bo wsiadam odpalam i jade. Niestety trochę mi ją zaczęła korozja brać po takim czasie ale juz z tym nic nie robię bo i tak nie jeżdżę nią na pokaz przecież :)
  • Odpowiedz
@fakjubicz86: kumpel właśnie ma taką od nowości w rodzinie, rdza lekko zaczęła wychodzić ale porobił, totalnie nic się przy niej nie psuje, zrobił "duży przegląd" i całość wyszła go 350zł :D... Ja miałem kiedyś e10 i byłem mega zadowolony, tylko tam to już była walka z rdza :(
  • Odpowiedz
Czyli kupiłeś już padło.


@Zielony34: nie, kupiłem #!$%@? za 2000zł i robię nim 150km dziennie PO MIEŚCIE, odpalając go jakieś 60-80 razy każdego dnia
czujki drzwi wytrzymały dwa miesiace xd
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia a mi posty pomilily, myślałem że to odpowiedzi do mojego odnośnie trasy do tallina i z powrotem. Spalanie wynika z drogi prosto, dużo radarów ograniczania do 90-110 km/h oraz bardzo wysokimi mandatami
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia Micra do 110-120 daje spokojnie radę (dużo zależy od opon) powyżej to już dłuższą jazda meczy.
Ale mając do wyboru passata a micre wolałem micre po prawie 250 zł zaoszczędzone a dojechałem podobnie jak inni. W Suwałkach z nami tankował Warszawiak w nowym Passacie na trasie wyprzedzał mnie z 5 -6 razy i to tak ostro i znikał na horyzoncie. Na wjeździe do tallina na stacji dogoniłem go, więc dynamiczna jazda
  • Odpowiedz