Wpis z mikrobloga

@dewastatorpierdziaw: dobra, dobra. Ja też mam znajomych w otoczeniu, którzy mają diesle 1.9\2.0 i wiem, ile to pali i przy jakich prędkościach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym, nawet jeśli tyle by spalił, to ja wolę już 10-11L LPG i 160km\h.... Wciąż minimalnie taniej i szybciej.
  • Odpowiedz
  • 1
@JestemSzejkiem poszukaj sobie cytryne ax w dieslu. Do 2k kupisz zadbane a pali chyba 5-6 litrów. 5 litrów lpg nic ci nie spali, bo nie znam benzyniaka co pali 4 litry a lpg pali zawsze litr dwa więcej. Szukaj małego diesla w jakimś hatchbacku albo zwiększ próg spalania gazu na 7-8 litrów i wtedy w sumie każde małe gowienko z litrowy silnikiem.
  • Odpowiedz
Ew. max 5 litrów ropy

@JestemSzejkiem: kazde auto ze starym 1.9 TDI 90KM - silnik o kodzie 1Z, totalnie bezobsługowy na milion kilometrów. Tata zawsze schodzi poniżej 5l/100km jak 90km/h jeździ. W tym przypadku Audi A4 B5, ale za 3K kupisz z tym silnikiem Golfa III, a bardziej polecam Audi 80 B4 bo grama rdzy na nim nie uświadczysz.
  • Odpowiedz
5 litrów w TDI to chyba tylko w legendach na tych wszytskich forach passatowskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sylw1905: bez problemu w starych TDI jest to do osiągnięcia. Mój rekord to 4.3l/100km z pełnego baku! Zrobienie prawie 1100km na 55L baku, gdzie przy tankowaniu masz jeszcze 5L to coś niesamowitego. I to miałem w Audi A3 1.9TDI 110KM AHF. U taty w starszym 1Z w A4 4.8L/100KM
  • Odpowiedz
@killerpizza: tak, LPG. Jak masz w Tico gaźnik dobrze ustawiony [czyt. auto ma niski, REALNY przebieg, bo gaźnika nikt Ci dzisiaj nie wyreguluje] dobrze wyregulowaną instalację gazową i jedziesz w pojedynkę na V biegu te 70km\h to jest to spalanie realne. Przy 90 miałem jakieś 5-5.5L, to też zależy od jakości LPG. Najbardziej oszczędne auto, jakie dane mi było prowadzić. Miałem w rodzinie, ale po STŁUCZCE poszło na złom, bo nie
  • Odpowiedz
1Z


@WysokiejJakosciSiekiera: lata temu, Golfy mk3 robiły na tym silniku około 4.5L, ktoś z moich znajomych miał taki silnik. Prędkości max 110, ale dało się.

Dzisiaj to lepiej w dobre LPG zainwestować i poszukać czegoś bez dwumasy i wrażliwych wtrysków. Lecisz 140-160, spali Ci te 10-11L LPG, max do 12 i święty spokój.

Ja dostaje po dupie, bo mam II generację, pierwszy właściciel przycebulił i spalanie mam przez to wyższe, ale
  • Odpowiedz