Wpis z mikrobloga

  • 298
Wchodzę na Pepper, a tam ludzi #!$%@?ło. Błąd cenowy w Biedronce, zamiast 19zl za jakiś żel do prania nabija na kasie 9zł.

10zł taniej. Szaleństwo.

#!$%@?, 2.5k polubien, ponad 200 komentarzy. Ludzie powariowali - brali po 30 sztuk. Czaicie to? Jeździli po wszystkich Biedronkach w okolicy, żeby kupować płyny do prania. Tracili czas i pieniądze na paliwo, żeby "zaoszczędzić" kilka zlotych. I byli z siebie dumni, że po kilkugodzinnych wojażach wydali o 50/100/300zl mniej w skali kilku miesięcy a nawet lat.

#!$%@?, na co im te płyny. Ile robi się prania? Po co składowac to gowno u siebie? Przecież jak kupię opakowanie kapsułek za 30 zł to starcza mi na 3 miesiące mniej więcej. To taki olbrzymi koszt, że zajebiscie rozsądne jest uganianie się za Persilem po całym mieście i ośmieszanie się.

Ani tego nie sprzedasz (takir rzeczy zazwyczaj kupuje się w stacjonarnycg sklepach, kiedy po prostu skończy się proszek, kapsułki, płyn), ani nie zużyjesz. Będę się #!$%@? śmiał, jeśli to okaże się totalnym gównem i z tym zostaną.

Ludzie nie rozumieją idei oszczedzania. Nie polega to na tym, że przycebulisz na kilkudziesięciu plynach, wydając 300zl i skladując to w piwnicy, a nawet śmieszniej - mieszkaniu. Czas też kosztuje, jest nawet cenniejszy niż pieniądze. Chodzi o to, żeby kupować to czego naprawdę potrzebujesz i nie #!$%@? kasy na głupoty. Ale co mi tam.

Najlepsze jest to, że te same osoby nabijają się później z Grażyn walczących o crocsy w Lidlu...

#cebuladeals #polakicebulaki #oswiadczenie i trochę #heheszki przemieszane z #gorzkiezale
  • 45
Czas też kosztuje, jest nawet cenniejszy niż pieniądze.


@brck89: Zgodzę się, pod warunkiem, że ktoś chciałby to robić w godzinach, kiedy pracuje. Ile zarobisz w czasie wolnym? I nie mam tu na myśli kogoś, kto prowadzi własną działalność, bo on zazwyczaj takich stron nie odwiedza.
Na Pepperze nie ma innej ciekawej promocji w innym markecie, która kończy się 30.05. (i nie jest to 5 czy 10 zł zniżki na proszek). Dodać
@NieRozumiemIronii: Otoż to. Sam kupiłem ostatnio karton czokoszoków ( ͡° ͜ʖ ͡°) w biedronce po 1zł z groszem za sztukę,a wczoraj kupiłem w tesco 20 mlek po 1.30zł/szt.
Dla mnie jest to oszczędność czasu,gdy potrzebuje któregoś z produktów nie dymam specjalnie do sklepu ale wchodzę na poddasze i po 2min schodzę z towarem.
@brck89: mój ojciec jest na emeryturze i chociaż nie bije się o crocksy i pewnie nie połasiłby się na 30 opakowań płynu do prania to ma takie hobby że lubi kupować taniej. Zbiera wszystkie gazetki, analizuje, robi sobie spis i jedzie na zakupy. Miasto jest małe, sklepów od groma więc za dużo na to paliwo nie wydaje.

Mi by się nie chciało ale on ma z tego frajdę.
@dqdq1: Niech sobie zainstaluje aplikacje OKAZJUM, są w niej wszystkie gazetki. Do tego niech sobie założy z 10 adresó email i 10 kont z zapisem do Tesco. Czasem dają kupony 35/100 co w kumulacji z ewentualnymi promo2w1 daje sztośny efekt. Podczas ezakupów rzecz jasna (ktore dla oszczędności można odebrać osobiście)
@brck89: Ja kiedyś kupiłem w biedronce całkiem przypadkiem podwójnego snickersa za 0,89 zamiast za 1,89 (tak było na stoisku), jak się obsługa dowiedziała, to sama wykupiła. xD
@UowcaTroli: jesteś w błędzie, bo mam działalność, w ramach której wykonuję pracę zbliżoną do etatu + drobny biznes żeby dodatkowo dorobić. Jednak rzadko kiedy pracuję więcej niż 7h dziennie (jeśli nie liczyć skontrolowania skrzynki wieczorem, ew. odpisania na kilka maili). I mimo to wchodzę na pepper od czasu do czasu. Po co? Zazwyczaj szukam pomysłu na prezent dla znajomych lub rodziny, bo okazji do wręczenia prezentów mam kilka w każdym miesiącu.
@brck89: to jest "zamrożenie" kilku tysięcy złotych. Pytanie: ile odsetek z nich uzyskasz? Czy trzymanie tych dodatkowych (powiedzmy) 5 tysięcy na lokacie da ci większy zysk niż kupno towaru w znacząco niższej cenie? Przypominam o oszczędności czasu i wygodzie.

Przy mentalności kupowania na zapas wszystkiego co wpadnie w łapy ni #!$%@? nic nie odłożysz.

Przeczytaj powyższe i to co napisałem w pierwszym zdaniu tego komentarza.

Uważam też, że powierzchnia magazynowa w
Jakim cudem jest to zamrożenie kilku tysięcy złotych skoro mogę je wykorzystać w dowolnym momencie na dowolny cel??? Przelew z oszczędnościowego na ROR trwa kilka sekund i w moim banku jeden tego typu przelew zrobię za darmo...


@brck89: kupienie produktów za kilka tysięcy to jest ich "zamrożenie". Przeczytaj to co napisałem wyżej z uwzględnieniem tej uwagi. Reszta posta nie ma sensu.

chłopie, nie #!$%@? głupot.

...
@NieRozumiemIronii: o jakich produktach Ty piszesz? bo totalnie cie nie rozumiem. Ja pisałem o produktach bankowych. Przeczytaj jeszcze raz definicję zamrożenia kapitału:
<>
Nawet lokatę czy fundusz inwestycyjny mogę bardzo szybko wycofać i zamienić go na gotówkę. Zrozum, że płynu do prania na gotówkę łatwo nie zamienisz.

Poza tym zapoznaj się z podstawami ekonomii - odsetki z lokaty, rachunku oszczędnościowego, wzrostu wartości akcji czy funduszy to ZYSK.

OSZCZĘDZANIE to właśnie ulokowanie