Wpis z mikrobloga

  • 298
Wchodzę na Pepper, a tam ludzi #!$%@?ło. Błąd cenowy w Biedronce, zamiast 19zl za jakiś żel do prania nabija na kasie 9zł.

10zł taniej. Szaleństwo.

#!$%@?, 2.5k polubien, ponad 200 komentarzy. Ludzie powariowali - brali po 30 sztuk. Czaicie to? Jeździli po wszystkich Biedronkach w okolicy, żeby kupować płyny do prania. Tracili czas i pieniądze na paliwo, żeby "zaoszczędzić" kilka zlotych. I byli z siebie dumni, że po kilkugodzinnych wojażach wydali o 50/100/300zl mniej w skali kilku miesięcy a nawet lat.

#!$%@?, na co im te płyny. Ile robi się prania? Po co składowac to gowno u siebie? Przecież jak kupię opakowanie kapsułek za 30 zł to starcza mi na 3 miesiące mniej więcej. To taki olbrzymi koszt, że zajebiscie rozsądne jest uganianie się za Persilem po całym mieście i ośmieszanie się.

Ani tego nie sprzedasz (takir rzeczy zazwyczaj kupuje się w stacjonarnycg sklepach, kiedy po prostu skończy się proszek, kapsułki, płyn), ani nie zużyjesz. Będę się #!$%@? śmiał, jeśli to okaże się totalnym gównem i z tym zostaną.

Ludzie nie rozumieją idei oszczedzania. Nie polega to na tym, że przycebulisz na kilkudziesięciu plynach, wydając 300zl i skladując to w piwnicy, a nawet śmieszniej - mieszkaniu. Czas też kosztuje, jest nawet cenniejszy niż pieniądze. Chodzi o to, żeby kupować to czego naprawdę potrzebujesz i nie #!$%@? kasy na głupoty. Ale co mi tam.

Najlepsze jest to, że te same osoby nabijają się później z Grażyn walczących o crocsy w Lidlu...

#cebuladeals #polakicebulaki #oswiadczenie i trochę #heheszki przemieszane z #gorzkiezale
  • 45
Najlepsze jest to, ze biedronce to się i tak opłacało xD Jakby to było po 19 zł to kupiłoby ten towar 20% ze wszystkich dzisiejszych klientów. Nie dość, ze większy zysk to jeszcze przeczyścili magazyny i zdezynfekowali czystą cebulą :)
@brck89: Ja jestem zdania, ze jezeli taki proszek jest za pol ceny to warto kupic wiecej. To promocja na 50% a nie jakies gowniane 10%. To, ze Ty w mieszkaniu, gdzie placiles 5,5 tys za m^2 nie masz miejsca i szkoda Ci trzymac, ok, tez bym nie gracil w chaupie. Inni maja piwnice, garaz czy jakis skladzik. Proszek/plyn mozna tez skladowac dluzszy czas. Masz na tyle kasy, zeby isc do gownosklepu
@brck89: Prawda jest taka, że jesteś ograniczony. Dlatego nie mieści ci się w głowie, że dla niektórych to promo jest dobre. Wiesz dla czego nie mieści ci się w głowie? Bo wszystkich ludzi przyrównujesz do swojego życia i do swoich warunków. Ty nie masz potrzeby to nie kupujesz proste. Ale czemu się automatycznie śmiejesz z ludzi którzy takie potrzeby mają? Powodów dla których ktoś kupuje tyle proszków do prania bo są
bo totalnie cie nie rozumiem.


@brck89: no właśnie się coś dogadać nie możemy. Ty piszesz o inwestowaniu, a ja o optymalizacji prowadzenia gospodarstwa domowego. Spróbuję jeszcze raz.

Tak, nawet zyski z lokaty (których jestem przeciwnikiem, bo nie opłaca się ich przerywać przed terminem) są lepsze niż wydanie x zł na zapasy...


Przykład A:
Kupujesz produkty w promocyjnej cenie (jedzenie, chemia, zużywalne drobiazgi) na pół roku za 5 tys., cena regularna