Wpis z mikrobloga

@robertx A ja za to przez ten lewy kierunek nie wiem czy koles wjezdza na srodkowy czy wewnetrzny pas. Na rondach z kilkoma pasami kierunkowskaz w lewo tylko denerwuje.
  • Odpowiedz
@ponti4c: Problem w tym Panowie, że wszyscy mówimy tutaj o rondzie, a każdy może myśleć i mówić o innym rondzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim skromnym zdaniem cała dyskusja sprowadza się do tego, że na ulicy trzeba myśleć nie tylko za siebie ale i za innych, a kierunki mają służyć do ułatwienia komunikacji z innymi uczestnikami ruchu, a nie odwrotnie
  • Odpowiedz
@robertx na "rondku" jednopasmowym nie denerwuję się na kierunek w lewo. Ale na 2 i więcej tylko zamęt wprowadza. Tylko czemu w WORDach tego nie uczą...
  • Odpowiedz
@zielonestopylucyfera: hmmm a co to przeszkadza, że otrzymujesz dodatkowa informacje? Sam używam lewego (oraz prawego do zjazdu) kierunku na małych rondach, w szczególności takich, gdzie wyspa jest zrobiona z kostki brukowej bądź w inny sposób, umożliwiający przejechanie po niej, bo wtedy ma to sens, kierowca z daleka wie, że musi ustąpić. A na małych rondach faktycznie często zdążają się wymuszenia. Chodzi o płynność ruchu, a nie jakieś nieprzewidziane hamowania przed rondem,
  • Odpowiedz
@zielonestopylucyfera: poprawcie mnie jak sie myle, ale jazda po rondzie powinna wyglądać tak dojeżdżam-jade-kierunek w prawo - zjeżdżam. Przecież nie mogę skrecic w lewo. Chyba że jest kilka pasów, to wtedy jak zmieniam, ale to oczywiste. Załóżmy żE jazda po rondzie to tak jakby jechać prosto, dajecie kierunek w lewo jak jedziecie prosto? Mi się wydaje że tylko w prawo do zjazdu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 3
@Dolan W Białymstoku z tego co wiem wszyscy znajomi którzy zdawali na przestrzeni 2 lat byli uczeni tego
Co inny Word inne zasady. Kiedyś było znalezisko że chłopak nie zdał przez ten kierunkowskaz w lewo odwołał się i w sądzie wyfral, a starosta nadal twierdził że trzeba sygnalizować
  • Odpowiedz
  • 1
To prawda, mój tata też włącza kierunkowskaz w lewo i tak go uczyli. Za moich czasów już nic o tym nie mówili
  • Odpowiedz