Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze jak ide do lekarza, nawet internisty płacąc 200zł to rozmawia ze mną jak z przyjacielem, jest miły i empatyczny rozumie moj problem, a jak ide na NFZ to jakbym był intruzem, kims kto przeszkadza, jakby wrogiem..
#medycyna #lekarz
  • 91
  • Odpowiedz
@ediz4: Zazwyczaj idą normalnie ale egzaminy są takie aby jak najmniej osób zostało specjalistami aby nie robić konkurencji. W 2015 na 106 osób podchodzących do egzaminu z anestezjologii zdało 5. Dodatkowo przez to, że egzaminu nie można powtarzać co miesiąc to czas się znacznie wydłuża.
Chciałbyś pracować za 2,2tys do 38 roku zycia?
Chciałbyś być leczony przez takiego lekarza?
  • Odpowiedz
@goparys: Kto układa egzaminy? Kto nie chce konkurencji? Może warto zacząć sprzątać od własnego podwórka?

Chciałbyś pracować za 2,2tys do 38 roku zycia?...

Nie pracujesz za 2,2 do 38 roku życia. Rezydentura trwa od 4-6 lat. Studia kończy się terminowo w wielu 26 lat. Policz sobie. Czyli terminowo jesteś specjalistą w wieku 31-33 lat. Wtedy zarabiasz minimum 2 razy tyle.

Chciałbyś być leczony przez takiego lekarza?...

Jeśli lekarz przelewa swoje żale
  • Odpowiedz
@yahoomlody: Chodzi o przykład z przymrużeniem oka, nie oczekuje od Ciebie za chwile listy rzeczy, których nie można naprawić albo wymaga to Bóg wie jakich operacji. Chodziło o przykład tego, ze jak #!$%@? komuś zdrowie to może być ciężko to odwrócić.
  • Odpowiedz
@ediz4: twój komentarz ma zupełnie inny kontekst. Natomiast idąc w tym kierunku, albo szukasz lepszego fachowca albo jak większość wykopu hejtujesz cały świat i jesteś specjalista w każdej dziedzinie to robisz tak jak napisałeś :)
Ja #!$%@?.
  • Odpowiedz
@ediz4 ale czego usprawiedliwienie? Myślisz, że ja buraków bronię? Nie. Ale też nie dziwię się, że w takich warunkach sprzyjających buractwu ono się bez przeszkód rozwija.

Nie mam pięciu lat po prostu i pewne rzeczy mnie po prostu nie dziwią.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Ale tu nie chodzi czy dziwią. Ktoś napisze że lekarz był chamem to zaraz się zbiera grupka która pisze - a bo mało zarabiają, a bo dużo pacjentów a bo zupa była za słona. Ktoś napisze że kasjerka była chamska to ją zjadą i złożą skargę. Obie grupy mogą być sfrustrowane małymi zarobkami a usprawiedliwia się tylko jedną.
  • Odpowiedz
@ediz4: średnia uzyskania specjalizacji w Polsce to właśnie 10 lat. Niestety każde zwolnienie lekarskie i dziecko (urlop macierzyński) wydłuża ten okres. 2200 to standard, tylko w pojedynczych poz na wioskach i szpitalach powiatowych na internie można poprosić o dopłatę.
  • Odpowiedz
@ediz4 no wiesz, bo kasjerka jak się zwolni to kij jej w oko, jak mi kolejny lekarz spierdzieli za granicę to faktycznie to odczuję jak będę czekał pół roku dłużej na specjalistę. Cała otoczka etyczno-moralna staje się nieważna gdy zwolnienie jednej osoby na kasie w ogóle ciebie, a już lekarza to co innego. Poza tym już samo to, że porównanie warunków pracy lekarza i kasjerka jest zasadne jest niepokojące, co innego przemęczyła
  • Odpowiedz
jak macie problem z lekarzami to trzeba było #!$%@?ć 8-9 lat na studiach (włącznie ze specjalizacja) i się samemu leczyć.

to #!$%@? lecz się sama jak Ci nie pasuje :)


@dzawa_deweloper: XDDDDDDDDDDDDDDD

Samozaoranie na poziomie który rzadko można zaobserwować w naturze
  • Odpowiedz
no wiesz, bo kasjerka jak się zwolni to kij jej w oko, jak mi kolejny lekarz spierdzieli za granicę to faktycznie to odczuję jak będę czekał pół roku dłużej na specjalistę. Cała otoczka etyczno-moralna staje się nieważna gdy zwolnienie jednej osoby na kasie w ogóle ciebie, a już lekarza to co innego. Poza tym już samo to, że porównanie warunków pracy lekarza i kasjerka jest zasadne jest niepokojące, co innego przemęczyła kasjerka,
  • Odpowiedz