Wpis z mikrobloga

454714 - 20 - 20 = 454674
#rowerowyrownik
Z dwóch jesiennych krótkich wycieczek po Warszawie i Puszczy Bolimowskiej

A tymczasem leżakowanie w hamaku z yerba mate i łapanie pewnie ostatnich jesiennych promieni słońca. Polecam ten styl życia () #czujedobrzeczlowiek

#hamak #hamakboners #las #yerbamate no i trochę #pokazmorde

#pieknejestzycie
Pobierz Pippo - 454714 - 20 - 20 = 454674
#rowerowyrownik
Z dwóch jesiennych krótkich wyciecz...
źródło: comment_4mOt32DrzK1LijE9R8oJWHyzgkByMub4.jpg
  • 16
@Pippo: Nie wiem co gorsze czy te białe/ szare skarpetki do lasu czy przyjeżdżanie do lasu na hamak i picie yerby z specjalnej matery i bombilli (nie wiem dokładnie czy to się tak nazywa). Nie wiem czy zajmujesz się bushcraftem' outdoor'em , survivalem, edc bo ja trochę tak i śmieszą mnie niezmiernie akcje tego typu. Ja też chyba zacznę jeździć z zaparzaczem do kawy bo picie kawy w lesie z metalowego
@rdza hm, trudno mi powiedzieć bo to moje rodzinne strony i jestem trochę nimi znudzony, więc pewnie nie jestem obiektywny. W każdym razie nie ma jakichś wyjątkowych tras. Dużo lasów i pól dookoła, czyli tak jak wszędzie. A Puszcza Bolimowska jest raczej wyspecjalizowana na pozyskiwanie drewna i kiepska tutaj infrastruktura turystyczna. No ale brzydko też nie jest :p
@samuraj24 skarpetki jak skarpetki. Przecież nie jestem tutaj żeby podobać się sarnom i zającom, tylko poleżeć w spokoju. Nie wszedłem wgłąb lasu, rozwiesiłem się jakieś 50 metrów od utwardzanej drogi, to chyba nie jest żaden bushcraft.
A matero i bombillę mam taką bo... no cóż mam taką. Nie mam osobnych naczyń do lasu, biura, domu, na pogrzeb i do przetwórni ryb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pippo: Trafiłem na ten wpis podążając tagiem #yerbamate i przypomniało mi się że muszę kupić dobry mocny hamak do spania w lesie pełnym komarów w deszczu i nadal nie wiem co kupić. Jakiś zestaw z moskitierą i tarpem polecisz?
@Pippo: dzięki za odp. Czasu mam sporo bo do lata jeszcze trochę czasu zostało. Tylko nie wiem czy wybierać jeden uniwersalny na każdą pogodę czy tylko coś na ciepłe dni. Spać w nim będę raczej powyżej 15oC w nocy.
@europa: jeden wystarczy. Tylko weź dobry śpiwór. Jeżeli chcesz spać w temperaturach 15°C, to lepiej śpij w śpiworze 5°C. Chodzi o to, że leżąc na hamaku, dociskasz puch ze śpiwora plecami do hamaka, przez co traci swoje właściwości cieplne. Przy niższych temperaturach lepiej mieć karimatę między plecami a hamakiem. A przy bardzo niskich <5°C underquilt koniecznie
@Pippo: dobre śpiwory już mam bo outdoorowo już trochę spałem. Jeden letni i jeden zimowy (w sumie wiosenno/jesienny do -10oC, testowałem przy -5 i dało radę). W hamaku w ogóle też już nocowałem ale w takim najzwyklejszym za 50zł i w lato i chyba tylko raz wiosną przy 5oC. Wtedy podłożyłem pod siebie właśnie karimatę tak jak mówisz.