Wpis z mikrobloga

Własne Blueberry Milkshake APA bardzo poprawne po tygodniu od butelkowania.
Pełny balans owoców, laktozy i wanilii. Leciutki wytrawny soczek. Mętne od jagód (dodane mrożone na cichą).
Nasycenie niskie do średniego, jak lubię. Niski alkohol. Idealne na lato.
W aromacie głównie jagody, z tyłu wanilia.
W smaku lekki kwasek od owoców i słodycz laktozy.
Piana utrzymuje się do końca, koronkowanie słabe.

13 blg z laktozą
alkohol poniżej 5%
poziom goryczki niby 65, ale laktoza złagodziła.

Jestem ogólnie zadowolony, ale bez szału, konkursu by nie wygrało raczej.

#piwowarstwo
#craftbeer
#piwo
RomeYY - Własne Blueberry Milkshake APA bardzo poprawne po tygodniu od butelkowania.
...

źródło: comment_3mtx33TcYkWC0c87Q7jzmVfuXxJFCyIb.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@moon_bluebird:

pilsner 39%
carapils 20%
jasny pszeniczny 20%
płatki owsiane 12%
Laktoza 10%

wanilia ekstrakt (duch kraftu mnie opuścił, omnipollo pici pollo) DrOetker cała buteleczka na 10L plus 350g jagód mrożonych z Piotr i Paweł, do zacierania gips i kwas mlekowy
  • Odpowiedz
@moon_bluebird: tak, droetker malutka buteleczka ekstrakt z ziarenkami, nie wiem ile ona miała, jakieś 10ml? Dziwne nie dziwne, popularne ostatnio jako milkshake IPA, dużo browarów tak robiło to i ja, chmiel na goryczkę i malutko na aromat oraz zimno, cascade plus galena
  • Odpowiedz
@RomeYY: jakoś przygotowywałeś owoce przed wrzuceniem na cichą, czy jak są mrożone to nie zjedzą drożdze cukru w całości ? słyszałem wersję, że można owoce spasteryzować i drożdze całych cukrów nie zjedzą z owoców.
  • Odpowiedz
@Thapchan: zależy, co chcesz osiągnąć, ja przy APA chciałem wytrwane piwo a nie słodkie i wrzuciłem całe mrożone mimo wszystko i tak mało cukru w nich było
  • Odpowiedz