Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracait

Mirki powiem wam, że praca w IT jest na prawdę fajne, ale są też ciemne strony tej pracy. Moja aktualna sytuacja jest lekko mówiąc słaba. Jako junior po 6 miesiącach pracy dostałem do tworzenia z drugim kumplem juniorem w miarę duży system (firma stricte produkcyjna), jak to juniorzy w takich firmach zajmowaliśmy się i analiza, kodzeniem i testami. I jak się okazalo źle zaprojektowalismy bazę danych, napisalismy duża część funkcjonalności i stanęliśmy w martwym punkcie przez błąd związany z zaprojektowaniem bazy danych, trzeba było poprawić i dostosować metody aby tylko to jakoś było. W miarę czasu wraz z poprawianiem dochodzilo dorabianie nowych rzeczy które wymyślił sobie biznes. Zero testów, bo testy na produkcji, zero dokumentacji, zero informacji z analizy bo po co. Fakt dużo w tym naszej winy, ale od tego są chyba kierownicy czy seniorzy żeby wskazywać dobrą drogę. I teraz stoję w takim punkcie gdzie poprawiam to już od ponad 2 miesięcy i co parę dni jest mail że coś się dane nie zgadzają. Jestem w takim miejscu gdzie już nawet nie wiem co działa dobrze a co nie, na prawdę dramat, prawdopodobnie będę się z tym #!$%@?ł przez kolejne miesiace... Chyba jedyne wyjście to zaorac pol projektu ale pewnie to nnie wchodzi w gre albo się zwolnić...
  • 12
@mrKuaku: jako jedno z pierwszych zadań jako "junior" od wszystkiego dostałem dosłownie stworzenie dokumentacji do wszystkich systemów firmy, które nagromadziły się przez x lat xDDDDD więc wyglądało to tak, że miałem na to czas nieokreślony za bardzo, więc udawałem że to robię w międzyczasie zajmując się innymi rzeczami xD
@slodkiPrec dokładnie tak, w połowie pracy nad systemem doszło kilka "drobiazgowych" funkcjonalności, szybko dorobicie. A więc trzeba było parę ifów dorobić, na końcu to logikę zaszywalismy nawet w JavaScript'ach, a teraz są takie skutki że nie wiadomo co powoduje błędne generowanie danych

@SiewcaWidelcaPiewca jeden plus że człowiek uczy się na błędach :)
Mirki powiem wam, że praca w IT jest na prawdę fajne

Jestem w takim miejscu gdzie już nawet nie wiem co działa dobrze a co nie, na prawdę dramat, prawdopodobnie będę się z tym #!$%@?ł przez kolejne miesiace... Chyba jedyne wyjście to zaorac pol projektu ale pewnie to nnie wchodzi w gre albo się zwolnić...

polska B także marna kasa


To co w tej pracy takiego fajnego? Zarobki marne, stres bo ciągle