Wpis z mikrobloga

Syn nie chodzi na religię, bo jesteśmy rodziną niewierzacą. Aktualnie w szkole są rekolekcje czyli jakieś chyba nauczanie kościelne dla wszystkich. Z racji, że były ogólnodostepne i wszyscy szli, a ja synowi nie bronię kontaktu z religią i kościołem to przesiedział tam i słuchał co ksiądz miał do powiedzenia. Dziś przy śniadaniu dowiedziałęm się że ksiadz mówił, że osoby niewierzace, są nieszcześliwe, niekochane, rozpadają im się rodziny i tutaj kwiatek...takie osoby stają się głupie. Cokolwiek i jakkolwiek powiedził ksiadz to z takimi wnioskami przyszedł mój dzieciak do domu (lat 9).
Zaprawdę fantastyczne nauczanie, cudowna delikatność, ukochanie i poszanownaie bliźniego itd itp. Kto nie z nami ten jest #!$%@?.....mentalnosć troglodyty.
#kosciol #religia #ateizm
  • 186
@lemonic: Zrób konfrontację. Idź z dzieckiem do tego księdza, siądźcie sobie przy kawce/herbatce i na spokojnie pogadajcie. Niech dzieciak zobaczy, że to tylko człowiek, a nie jakiś guru superstar, którego trzeba się słuchać tylko dlatego, że gada do ludzi przez mikrofon. Jak będzie wyrozumiały to może go nawet przeprosi jeśli zobaczy jaką przykrość sprawił chłopakowi.
@lemonic: Magiczne słowo

Tak naprawdę, to nie wiem o czym ten ksiądz mówił, jaki był ogólny wydźwięk i intencje.


Jak Cię to tak bardzo interesuje to pójdź do rekolekcjonisty i z nim porozmawiaj.
Dzieci potrafią naprawdę różne rzeczy odczytać ze słów księży. Czego najlepszym przykładem są liczni na tej stronie ludzie, którzy mimo chodzenia na religię w szkole mają wyobrażenie Boga jako "dziadka w chmurkach".
@Gigant_Reakcji: Nie wiem co mój ksiądz i w jakim kontekscie, ważne z jakimi wnioskami mój dzieciak wrócił do domu. To chyba do nauczajacego należy by dobrze go zrozumieć i nie wyciągać niewłasciwych wnioskó z jego słów. Nie posądzałbym 9-cio latka o złe intencje w interpretacji słów ksiedza i bardzo cię prosze byś również nie szedł tą drogą bo nie ma nic dobrego na jej końcu.
@lemonic: dlatego jako ojciec powinieneś pójść z dzieckiem do rekolekcjonisty, poinformować go o wnioskach twojego syna (wcześniej naświetl mu waszą sytuację) i poprosić o wytłumaczenie. Wtedy będziesz mieć relację z obu stron.

Może być też tak, że jakiś kolega mu powiedział: Ty patrz, ksiądz mówi, że jesteś głupi bo niewierzysz.

I już masz zakrzywienie
@lemonic: No ale sprawdźmy:
-ksiadz mówił, że osoby niewierzace są nieszcześliwe
Prawda, i krótkie zastanowienie się daje prostą odpowiedź czemu tak jest.
-niekochane
Tutaj raczej retoryka
-rozpadają im się rodziny
Też prawda, wraz z laicyzacją społeczeństwa następuje masywny wzrost rozpadających się małżeństw
-takie osoby stają się głupie
No tutaj nie mam nic do powiedzenia, jestem ciekaw skąd to się wzieło
-Cokolwiek i jakkolwiek powiedził ksiadz to z takimi wnioskami przyszedł
@Gigant_Reakcji: wiesz jednak bede się upierał przy swoim, że jak rozmawiasz z 9cio latkami to mówisz w taki sposób by być zrozumianym tak jak trzeba. Nie twierdze, że ksiadz miał złe intencje, ale po prostu jest kiepskim wychowawcą i nie ma umiejętnosci przekazywania neutralnie tego co mu w głowie siedzi. Żadne dziecko wierzące nawet nie zwróci uwagi na takie słowa ksiedza, bo ono jest wierzace wiec mądre według jego słów i
Nie twierdze, że ksiadz miał złe intencje, ale po prostu jest kiepskim wychowawcą i nie ma umiejętnosci przekazywania neutralnie tego co mu w głowie siedzi. Żadne dziecko wierzące nawet nie zwróci uwagi na takie słowa ksiedza, bo ono jest wierzace wiec mądre według jego słów i wszystko się zgadza, natomiast każde jedno niewierzace słuchające jego słów uzna to za powazny atak na jego wartosći.


@lemonic: Albo dlatego, że jest obyte z
  • 111
@parhelia co ty jesteś #!$%@? przez to ze tobie również wyrzadzono krzywdę jak wielu innym w tym kraju mianowicie od malego traktowano cie jak dorosłego? Dziecku w wieku 9 lat moza mowic ze pan jezus kocha wszystkie zwierzątka a nie #!$%@? #!$%@? statystyki nt tego ze jak ktos nie chodzi do kościoła to jest niekochany a co z dziećmi które maja w dupie jak to dzieci #!$%@? waszego jezuska ale będzie to