Wpis z mikrobloga

Syn nie chodzi na religię, bo jesteśmy rodziną niewierzacą. Aktualnie w szkole są rekolekcje czyli jakieś chyba nauczanie kościelne dla wszystkich. Z racji, że były ogólnodostepne i wszyscy szli, a ja synowi nie bronię kontaktu z religią i kościołem to przesiedział tam i słuchał co ksiądz miał do powiedzenia. Dziś przy śniadaniu dowiedziałęm się że ksiadz mówił, że osoby niewierzace, są nieszcześliwe, niekochane, rozpadają im się rodziny i tutaj kwiatek...takie osoby stają się głupie. Cokolwiek i jakkolwiek powiedził ksiadz to z takimi wnioskami przyszedł mój dzieciak do domu (lat 9).
Zaprawdę fantastyczne nauczanie, cudowna delikatność, ukochanie i poszanownaie bliźniego itd itp. Kto nie z nami ten jest #!$%@?.....mentalnosć troglodyty.
#kosciol #religia #ateizm
  • 186
@lemonic: współczuję, że trafił na taką parafie i istnieją tacy księża ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja chodziłam na wszystkie rekolekcje i jedyne co pamiętam to pogadanki o szanowaniu bliźniego, szanowaniu się i miłości w związkach i rodzinie, problemach z używkami i wsparciu, zapraszane były osoby po odwykach by opowiedziały swoje historie (ten temat to już w starszych klasach, liceum), etc
@lemonic mi jako katolikowi w tym momencie jest wstyd. Bardzo szkoda, że nauka rekolekcyjna tegoż duchownego zostawiła w głowie Twojego dziecka takie zdania. Nie chciałbym też tutaj oceniać księdza, bo to o czym mówił ksiądz, a jak chłopak to odebrał to mogą być 2 różne rzeczy. Niemniej jednak według mnie jakość głoszonych rekolekcji jest zdecydowanie wyższa wśród zakonników niż wśród księży diecezjalnych. Pozdrawiam
@lemonic: ja tam jestem wierzący i mam odmienne zdanie ;) Nie denerwuj się OP na religię, bo ksiądz gada głupoty. To tak jakby nienawidzić demokracji bo Kopacz była premierem. Albo stwierdzić że nie chcesz żeby zniesiono podatki, bo postulujący za tym Korwin-Mikke chwali się znajomością literatury Hitlera ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszędzie znajdziesz durnote. Z lewej i prawej. W środku też.
@lemonic: ciężko jest mi w to uwierzyć. Podstawówka, gimnazjum, liceum, co roku byłem na rekolekcjach i księża nigdy nie mówili nic negatywnego na żaden temat, same pozytywne aspekty wiary, mieliśmy nawet puszczane filmy jak osoby kiedyś niewierzące opowiadają w jaki sposób nawróciły się i co z tego mają, a tu nagle czytam o ateiście który poszedł ma rekolekcje i takie rzeczy
@lemonic: Jak ja się cieszę, że mam aktualnie takiego zajebistego katechetę, bo sam kiedyś miałem opętaną ("katecheczkę?, jak to napisać xD), to była istna tragedia. Znam parę ludzi, którzy wierzą w Boga pozakościelnego, w sensie to co piszę w biblii, i wszyscy są na luzie na chillu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś przy śniadaniu dowiedziałęm się że ksiadz mówił, że osoby niewierzace, są nieszcześliwe, niekochane, rozpadają im się rodziny i tutaj kwiatek...takie osoby stają się głupie. Cokolwiek i jakkolwiek powiedził ksiadz to z takimi wnioskami przyszedł mój dzieciak do domu (lat 9).


@lemonic: Ludzie bez kasy wywaleniu na bruk pewnie też są szczęśliwi xD
@lemonic ja nie chce nic insynuowac, ale 9 letnie dzieci jednak czesto zmieniają przekaz bo zwracaja uwage na inne rzeczyy niz dorosli. Nie bronie ksiedza, ale w zyciu nie slyszalem takich slow od ksiedza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@LowcaZMroku Serio? A na religię chodziłes? Albo do kościoła? Ja często słyszałem podobne tezy z ust kleru. Wiec mnie to nie dziwi.